Bajki z dna Bałtyku

Książka

Bajki z dna Bałtyku

  • Wydawnictwo: Marpress
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788375281675
  • Ilość stron: 182
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 42,00 PLN
Nasza cena 29,26 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 42,00 PLN
Nasza cena 29,26 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bajki z dna Bałtyku - Półtorak Agata

Autorka zabiera dzieci w podróż w głębiny Morza Bałtyckiego. Dowiedzą się jak ono powstało, poznają wielu jego mieszkańców i podsłuchają o czym rozmawiają, gdy nikt nie widzi. Dowiedzą się też, że wiele zachowań ludzi wpływa na życie morza, o czym należy pamiętać, np. gdy wypoczywamy na nadmorskich plażach.

Opowieść przedstawiona jest w przyjaznej formie krótkich bajek, w które Autorka zręcznie wplotła informacje o gatunkach stworzeń zamieszkujących Bałtyk ? ich wyglądzie, biologii i zwyczajach, a również o tym jak możemy sprawić żeby ich życie w pobliżu ludzi było łatwiejsze i bezpieczne. Uzupełnieniem bajek jest umieszczony na końcu atlasik, z pomocą którego jeszcze lepiej poznamy naszych bohaterów.
Jak pisze Autorka ? książka Bajki z dna Bałtyku jest efektem mojej przyrodniczej pasji pielęgnowanej od dzieciństwa, a także potrzeby zmyślania i opowiadania bajek. Miłość i szacunek do przyrody wyniosłam z rodzinnego domu, odkrywałam nazwy gatunków, oglądałam, podziwiałam i starałam się zrozumieć. Nie przeszło mi to z wiekiem, przyroda zachwyca mnie, zadziwia i skłania do ciągłego odkrywania jej tajemnic. Ogromną inspiracją jest dla mnie nurt ekologii głębokiej z teorią biocentryzmu, lubię patrzeć na świat z perspektywy, gdzie my ? ludzie, nie jesteśmy najważniejsi, lecz tak samo ważni jak inne stworzenia.

Agata Półtorak ? z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Od wielu lat zajmuje się ilustratorstwem. Jest również autorką książek dla dzieci m.in. opublikowała: Szmatki z tęczowej szufladki (2009), Bee, mee i kukuryku (2010), Baraszkujemy. 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem (2012) oraz serię Mała wiedźma Jagodzia (2007). W ramach współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi prowadzi warsztaty literackie i twórcze dla dzieci i rodzin. Od kilku lat zajmuje się gawędziarstwem, opowiadając baśnie w konwencji teatru Kamishibai. Mieszka w Sopocie z mężem i córkami.


Szczegóły: Bajki z dna Bałtyku - Półtorak Agata

Tytuł: Bajki z dna Bałtyku
Autor: Półtorak Agata
Wydawnictwo: Marpress
ISBN: 9788375281675
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 182
Oprawa: Twarda
Waga: 0.455 kg
Promocje