Dlaczego śpimy Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

Książka

Dlaczego śpimy
Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788365973849
  • Ilość stron: 450
  • Format: 14.5x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (piątek 2020-10-23)
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 29,59 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 29,59 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Dlaczego śpimy - Walker Matthew

Lepszej lektury do łóżka nie można sobie wymarzyć. Międzynarodowy bestseller. Książka roku według "Times Literary Suplement", "Observera", "Sunday Timesa", "Financial Timesa" i "Guardiana". Jaki wpływ na sen mają kofeina i alkohol? Co naprawdę dzieje się podczas fazy REM? Dlaczego z wiekiem zmieniają się zwyczaje związane ze snem? Jak popularne wspomagacze snu działają w dłuższej perspektywie? Sen jest jednym z najważniejszych, a zarazem najmniej zbadanych aspektów życia, odpowiadającym za dobre samopoczucie i długowieczność. Do niedawna nauka nie znała odpowiedzi na pytanie, dlaczego śpimy, ani dlaczego bezsenność tak szkodzi zdrowiu. Jednak liczne odkrycia naukowe pozwoliły spojrzeć na sen z zupełnie nowej perspektywy. Matthew Walker pokazuje, jak sen wpływa na zdolność uczenia się, zapamiętywania i podejmowania logicznych decyzji. Jak reguluje emocje, wzmacnia odporność, poprawia metabolizm i apetyt. Sny łagodzą bolesne wspomnienia i tworzą wirtualną rzeczywistość, w której mózg łączy nową i nabytą wcześniej wiedzę, by pobudzać kreatywność. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej i badawczej - dr Walker założył Instytut Badań nad Snem - pokazuje, jak poprawić swoje życie. Wystarczy się zdrzemnąć? Nie, to znacznie ciekawsze!

Matthew Walker jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. - "Evening Standard"

Matthew Walker pokazuje, jak dobry sen sprawia, że jesteśmy mądrzejsi, bardziej atrakcyjni, szczuplejsi, szczęśliwsi, zdrowsi i możemy zapobiec nowotworom... prawdopodobnie nie mogę jeszcze powiedzieć, że uratowała mi życie, ale na pewno otworzyła oczy. - Mark O'Connell, "Guardian"

Matthew Walker - brytyjski naukowiec zajmujący się badaniem mózgu, psycholog. Otrzymał tytuł profesora psychiatrii na Uniwersytecie Harvarda, wykładał także na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, założył Instytut Badań nad Snem. Laureat wielu nagród naukowych, autor ponad 100 publikacji na temat snu i mózgu, wielokrotnie gościł jako ekspert w prestiżowych mediach: od "National Geographic" po BBC.


Szczegóły: Dlaczego śpimy - Walker Matthew

Tytuł: Dlaczego śpimy
Podtytuł: Odkrywanie potęgi snu i marzeń sennych
Autor: Walker Matthew
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788365973849
Tytuł oryginału: Why We Sleep
Tłumacz: Konieczny Jacek
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 450
Format: 14.5x21.0cm
Oprawa: Twarda
Podobne do: Dlaczego śpimy - Walker MatthewPromocje