Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

Książka

Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie

  • Wydawnictwo: Poznańskie
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788379761333
  • Ilość stron: 336
  • Format: 14.0x21.1 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
3 - 5 dni robocze + czas dostawy
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 31,14 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 31,14 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie - Ward Jesmyn

Książka nominowana do Nagrody Nowej Fantastyki 2020 w kategorii książka zagraniczna.Jesmyn Ward, stypendystka MacArthur Genius Grant i dwukrotna laureatka National Book Award, nareszcie po polsku we współczesnej powieści o rodzinie, budowaniu tożsamości i granicach opowieści.Trzynastoletni Jojo na swój sposób próbuje zrozumieć, co znaczy być dobrym człowiekiem. Stopniowo poznaje świat, czepiąc zarówno z bliskich mu wzorców, rodzinnych opowieści oraz legend.Splot wydarzeń zabierze go w podróż do więzienia stanowego Parchman w mrocznym sercu Missisipi, gdzie natrafi na pewnego udręczonego chłopca, który nosi w sobie całe zło amerykańskiego Południa. On również nauczy Jojo czegoś na temat człowieczeństwa, a także dziedzictwa, przemocy i miłości.***„Głęboka wiwisekcja amerykańskich koszmarów. Lektura obowiązkowa”.

Margaret Atwood„Powieść drogi, z której nie ma odwrotu. Oszałamiająca książka!” Marlon James „Po lekturze czułem się jak jedna z bohaterek powieści, «moje serce: wiewiórka schwytana we wnyki»”.

Michał Nogaś„Choć zmartwienia autorki dotyczą wieczności, jej książka jest idealną odpowiedzią na współczesne bolączki. Śpiewajcie… łączy najlepsze aspekty amerykańskiej powieści drogi i historii o duchach, a przy tym trafnie opowiada o tym, jak huragany i epidemia opioidowa powoli pochłaniają amerykańską prowincję”.

„The New York Times”„Powieść ta zamazuje granicę między życiem i śmiercią, miłością i cierpieniem. Jestem wielką fanką twórczości Jesmyn Ward, a ta książka dowodzi ostatecznie, że to jedna z najważniejszych współczesnych pisarek w Ameryce”.

Ann Patchett„Ward odkrywa po kolei warstwy opowieści zapisanej cudownym, wielowarstwowym językiem, jej historię natomiast wieńczy melodia nie z tej ziemi”.

BBC


Szczegóły: Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie - Ward Jesmyn

Tytuł: Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie
Autor: Ward Jesmyn
Wydawnictwo: Poznańskie
ISBN: 9788379761333
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 336
Format: 14.0x21.1 cm
Oprawa: Twarda
Podobne do: Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie - Ward JesmynPromocje