Złota. Legenda Haliny Konopackiej

Książka

Złota.
Legenda Haliny Konopackiej

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788380498174
  • Ilość stron: 376
  • Format: 13.3x21.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,86 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,86 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Złota. - Metelska Agnieszka

W męskim świecie sportu kobiecie lekko nie jest. Zwłaszcza na początku XX wieku, kiedy emancypacyjne ruchy dopiero się rodzą, a konserwatywne społeczeństwo oburza widok kobiety w kusym sportowym stroju. Ale piękna, błyskotliwa i pełna energii Halina Konopacka zostaje nie tylko gwiazdą stadionów, ale też prekursorką kobiecego ruchu, swobodnej sportowej mody i kobiecej niezależności.

„Złota dama polskiego sportu”, „złota dziewczyna”, „współczesna Diana”. To właśnie ona – uwielbiana lekkoatletka, dyskobolka, pierwsza złota medalistka olimpijska. Nie tylko wzór polskiej sportsmenki i propagatorka aktywności, ale także żona ministra skarbu, przyjaciółka Skamandrytów, dziennikarka, poetka i malarka. Niemal zawsze w czerwonym berecie, pełna wigoru, uczy kobiety, jaki strój włożyć do ćwiczeń, i bez obaw siada za kierownicą samochodu. Także we wrześniu 1939 roku, gdy wraz z mężem Ignacym Matuszewskim pomaga przy ewakuacji złota z Banku Polskiego.

Książka Agnieszki Metelskiej to nie tylko niezwykła historia życia Haliny Konopackiej, ale przede wszystkim opowieść o czasach, które choć trudne, przyniosły kobietom prawa wyborcze, polskim sportowcom olimpijskie złoto, a Konopackiej stałe miejsce pośród największych polskich bohaterek.

Kto kocha ludzi, historię i sport, musi przeczytać tę książkę. Fascynująca opowieść o wielkiej damie polskiego sportu, pięknej kobiecie, która umiała wykorzystać swoje atuty. No i cóż to za życiorys! Gotowy scenariusz na film.

- Michał Olszański

Szczegóły: Złota. - Metelska Agnieszka

Tytuł: Złota.
Podtytuł: Legenda Haliny Konopackiej
Autor: Metelska Agnieszka
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380498174
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 376
Format: 13.3x21.5 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.546 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Metelska Agnieszka (2)