Ciszej proszę Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

Książka

Ciszej proszę
Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

  • Wydawnictwo: Laurum
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788380876842
  • Ilość stron: 380
  • Format: 16.0x23.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,25 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,90 PLN
Nasza cena 32,25 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ciszej proszę - Cain Susan

Cicha rewolucja...
Co najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać niż mówić, czytać książki niż chodzić na przyjęcia. Są oni pomysłowi i twórczy, ale nie lubią się promować; wolą pracować samodzielnie niż w zespole. Choć często mówi się o takich osobach ?ciche? i ?spokojne?, to właśnie introwertykom zawdzięczamy wiele z najwspanialszych dokonań ? od słynnych słoneczników van Gogha do pierwszego komputera osobistego.
Ta napisana z pasją, oparta na wynikach badań naukowych, pełna zapadających w pamięć fascynujących opowieści o rzeczywistych osobach książka pokazuje nam, jak bardzo nie docenia się introwertyków oraz ile na tym traci nasz rozgadany świat.
Korzystając z wyników najnowszych badań z dziedziny psychologii oraz neurobiologii, autorka ujawnia zadziwiające, mało znane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami.
Zapewne najbardziej inspirującym aspektem Ciszej, proszę? jest to, że Susan Cain prezentuje nam galerię introwertyków, którzy odnieśli sukces ? od superinteligentnego, niezwykle dynamicznego prelegenta, który po wykładach odzyskuje siły w samotności, do osiągającego rekordowe wyniki sprzedaży akwizytora, który w spokoju swoich czterech ścian korzysta z mocy, jaką daje mu zadawanie pytań. Wreszcie autorka udziela nam mnóstwa bezcennych rad dotyczących m.in. tego, w jaki sposób lepiej i skuteczniej radzić sobie z różnicami w relacjach introwertyk/ekstrawertyk, jak wzmacniać poczucie własnej wartości w introwertycznym dziecku oraz czy i kiedy warto ?udawać? ekstrawertyka.
Ta niezwykła książka na zawsze już zmieni nasz sposób postrzegania introwertyków oraz, co równie ważne, to, w jaki sposób introwertycy postrzegają samych siebie.
***
Dla mnie, jako introwertyka, którego często napominano, by zachowywał się jak ekstrawertyk, informacje zawarte w tej książce są niezwykle pouczające i przydatne zarazem. Wykorzystując wyniki badań neurobiologicznych oraz wiele studiów poszczególnych przypadków, Susan Cane omawia siłę i potencjał tkwiący w introwertykach oraz zalety bycia cichym i spokojnym w naszym hałaśliwym i rozkrzyczanym świecie.
Andrew Weil, autor książek Healthy Aging oraz Spontaniczne szczęście


Szczegóły: Ciszej proszę - Cain Susan

Tytuł: Ciszej proszę
Podtytuł: Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać
Autor: Cain Susan
Wydawnictwo: Laurum
ISBN: 9788380876842
Tytuł oryginału: Quiet: The Power of Introverts in a Worl d That Can?t Stop Talking
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Jerzy Korpanty
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 380
Format: 16.0x23.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.695 kg
Promocje