Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych

Książka

Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych

  • Wydawnictwo: CeDeWu
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381022491
  • Ilość stron: 368
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 95,00 PLN
Nasza cena 83,15 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 95,00 PLN
Nasza cena 83,15 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych - Bożena Sowa

Przemiany w państwach postsocjalistycznych, zainicjowane na przełomie lat 80. i 90. XX w., są zaliczane do najbardziej spektakularnych przemian politycznych, społecznych i gospodarczych w Europie, a także i poza kontynentem europejskim. Inicjacja procesu transformacji systemowej w państwach byłego bloku wschodniego nastąpiła wraz z upadkiem socjalizmu. Z początkiem lat 90. ubiegłego wieku rozpadły się międzynarodowe struktury bezpieczeństwa oraz współpracy gospodarczej.

Problematyka nierówności dochodowych w krajach byłego bloku wschodniego stanowi temat wciąż aktualny, a ograniczenie poziomu rozbieżności dochodowych jest sporym wyzwaniem.

Wychodząc z założenia, iż zróżnicowanie dochodowe państw postsocjalistycznych wywołało transformację społeczeństw oraz struktur społecznych i politycznych, niniejsza publikacja stanowi próbę rozważań nad rolą systemów gospodarczych i ich wpływu na nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych.

Autorka starała się wyznaczyć czynniki wpływające na zjawisko nierówności dochodowych oraz ustalić ich statystyczne zależności. W tym celu zostały przeprowadzone badania empiryczne, pozwalające na identyfikację wskaźników wpływających na wzrost lub spadek nierówności dochodowych w danym kraju. Analizy i obliczenia związku pomiędzy zmiennymi ilościowymi zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu współczynnika korelacji liniowej Pearsona. Ponadto został przedstawiony opis poszczególnych krajów postsocjalistycznych pod kątem wskaźników ekonomicznych, społecznych, gospodarczych i kulturowych, przy wykorzystaniu modelu SEM.

Przeprowadzone badania literaturowe, a także zgromadzony w pracy materiał statystyczny, opisujący zagadnienie nierówności dochodowych w transformujących się systemach gospodarczych, pozwoliły na wyznaczenie pewnych prawidłowości w kontekście tak ważnego dla gospodarki zjawiska.


Szczegóły: Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych - Bożena Sowa

Tytuł: Systemy gospodarcze i ich rozwój a nierówności dochodowe w wybranych państwach postsocjalistycznych
Autor: Bożena Sowa
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788381022491
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 368
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.59 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: