Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych

, ,

Książka

Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych

, ,

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328352353
  • Ilość stron: 224
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 30,24 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 30,24 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych - Hightower Kelsey, Burns Brendan, Beda Joe

Systemy rozproszone miały być odpowiedzią na zwiększone wymagania wobec systemów informatycznych. Chodziło o takie cechy jak łatwe współużytkowanie zasobów, odporność na awarie, prostota rozbudowy czy skalowalność. Z czasem okazało się, że możliwości systemów rozproszonych mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne. Równocześnie jednak architekci, programiści i w końcu również administratorzy systemów doświadczali na własnej skórze, że projektowanie, budowa i utrzymywanie systemu rozproszonego niesie ze sobą wyzwania, o jakich nie mieli pojęcia twórcy systemów wcześniejszych generacji. Wyjściem z tej trudnej sytuacji mogą być rozwijane w ostatnich latach kontenery i interfejsy API orkiestracji kontenerów, takie jak Kubernetes.

Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do Kubernetesa - udostępnionego na licencji open source orkiestratora klastrów (ang. orchestrator). Kontenery i orkiestratory są bardzo młodą technologią, jednak już teraz umożliwiają programistom budowanie i wdrażanie aplikacji z nieosiągalną dotychczas szybkością i niezawodnością. Dzięki tej książce dowiesz się, jaką rolę odgrywa Kubernetes w cyklu życia aplikacji rozproszonej. Nauczysz się wykorzystywać narzędzia i interfejsy API do automatyzacji skalowalnych systemów rozproszonych, niezależnie od tego, czy są to usługi internetowe, aplikacje do uczenia maszynowego, czy klastry komputerów Raspberry Pi. Przekonasz się, że Kubernetes i technologia kontenerowa mogą pomóc w osiągnięciu nowych poziomów prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności.

W książce między innymi:

zakres działania Kubernetesa
tworzenie aplikacji kontenerowych za pomocą Dockera
kontenery w Kubernetesie i ich środowisko wykonawcze
uruchamianie aplikacji w środowisku produkcyjnym
przykłady wdrażania rzeczywistych aplikacji w Kubernetesie
Niezawodny system rozproszony? Kubernetes, koniecznie!
O autorach
Kelsey Hightower zajmował się różnymi technikami informatycznymi. Jest orędownikiem idei open source i prostych narzędzi, które ułatwiają ludziom życie. Namiętnie pisze kod w Go i prowadzi warsztaty techniczne

dr Brendan Burns specjalizuje się w projektowaniu dużych aplikacji i programowaniu obliczeń w chmurze. Jest też współzałożycielem projektu open source Kubernetes. Obecnie pracuje w Microsofcie, gdzie zajmuje się platformą Azure, natomiast wcześniej pracował w Google Cloud Platform. Kiedyś zajmował się również infrastrukturą wyszukiwarek internetowych Google.

Joe Beda jest jednym z inicjatorów projektu Kubernetes, pełnił kluczową funkcję w tworzeniu Google Compute Engine (usługi VM w chmurze Google). Pracuje jako dyrektor techniczny firmy Heptio.


Szczegóły: Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych - Hightower Kelsey, Burns Brendan, Beda Joe

Tytuł: Kubernetes Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych
Autor: Hightower Kelsey, Burns Brendan, Beda Joe
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328352353
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 224
Oprawa: Miękka
Waga: 0.27 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Hightower Kelsey, Burns Brendan, Beda Joe (1)