Irena 4 Jestem z ciebie dumny / Timof

Książka

Irena 4 Jestem z ciebie dumny / Timof

Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 49,00 PLN
Nasza cena 31,04 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,00 PLN
Nasza cena 31,04 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Irena 4 Jestem z ciebie dumny / Timof - praca zbiorowa

W tym tomie sięgamy do momentów życia Ireny Sendlerowej podczas Powstania Warszawskiego. Autorzy rysują również obraz powstańczej Warszawy i przedstawiają go w przystępny dla dzieci sposób.
Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporu, była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. W 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Zmarła w 2008 roku w Warszawie.
Warto podsunąć go do przeczytania dzieciom, ale lektura będzie zajmująca także dla dorosłych. Trzeba jednak potraktować tę opowieść, zgodnie z intencjami autorów, jako jedynie zaproszenie do samodzielnego studiowania niezwykłego życia tytułowej bohaterki. Nie jest to bowiem komiks historyczny w sensie ścisłym, nie jest to także tym bardziej dokument ukazujący wiernie poszczególne zdarzenia z jej życia (choć w komiksie znalazły się przypisy wyjaśniające pewne zdarzenia oraz lista książek poświęconych Irenie Sendlerowej). Irena pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie przedkładający życie innych ponad własne bezpieczeństwo.


Szczegóły: Irena 4 Jestem z ciebie dumny / Timof - praca zbiorowa

Tytuł: Irena 4 Jestem z ciebie dumny / Timof
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy
ISBN: 9788365527998
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 68
Oprawa: Twarda
Waga: 0.66 kg
Promocje