Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 2. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum 937/2/2019

Podręcznik

Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 2. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
937/2/2019

  • Producent: WSiP
  • Rok produkcji: 2019
  • ISBN: 9788302180743
  • Ilość stron: 156
  • Format: 20.5 x 28.5 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 58,22 PLN
Nasza cena 55,49 PLN
Oszczędzasz 4%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 58,22 PLN
Nasza cena 55,49 PLN
Oszczędzasz 4%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 2. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Podręczniki Effekt są przeznaczone zarówno dla uczniów rozpoczynających naukę języka niemieckiego (części: 1, 2, 3 i 4), jak i kontynuujących ją po szkole podstawowej (części: 2, 3, 4 i 5). Zawierają treści w pełni zgodne z wymaganiami nowej podstawy programowej  i prowadzą do osiągnięcia poziomu A2+/B1.  Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika Effekt jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Dzięki temu cykl – przez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych – umożliwia uczniom realizowanie różnych celów komunikacyjnych (np. pytanie o drogę, kupowanie ubrań i biletów na pociąg, obsługiwanie biletomatu, opisywanie samopoczucia, udzielanie porad, uczestniczenie w rozmowie o pracę, opisywanie wyglądu). Młodzież skutecznie nabiera więc biegłości w porozumiewaniu się po niemiecku w sytuacjach dnia codziennego.Cykl zakłada autonomiczne kierowanie przez ucznia procesem uczenia się oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i bogate materiały fakultatywne zawarte w dodatku Extras.Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie różnego typu informacji: e-maili, SMS-ów, wpisów na forum i blogu, formularzy, kartek pocztowych, artykułów z gazetki szkolnej, dialogów i opowiadań.Nauczanie języka w podręczniku Effekt jest oparte na międzykulturowości, którą zapewniają: Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego, oraz teksty osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie poznają w nich kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a za pośrednictwem bohatera bloga odnoszą je do polskich realiów.Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści. Dzięki niemu uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.Zalety podręcznika Effekt 2

- Treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a zarazem osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych.

- Teksty zawierają współczesne słownictwo niezbędne w komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczą porozumiewania się w języku niemieckim w życiu codziennym.

- Publikacja umożliwia pracę w różnych zakresach. Opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Sprachtraining, Tymeks Blog i Extras).

- Zagadnienia gramatyczne zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły dotyczące języka i stosować je w praktyce.

- Spiralny układ treści pozwala na stopniowe przyswajanie wiedzy i utrwalanie już poznanych zagadnień.

- Dzięki temu, że teksty są osadzone w realiach krajów niemieckojęzycznych, a wiele z nich zawiera informacje realio- i kulturoznawcze, uczniowie mogą poznać kulturę i tradycje krajów niemieckojęzycznych. Za sprawą Tymka, bohatera bloga, odnoszą je do polskich realiów.

- Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, takie jak lekcje realio- i kulturoznawcze, przydatne zwroty, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik niemiecko-polski.Effekt 2 jest podzielony na siedem rozdziałów. Jego nieodłączną część stanowi płyta CD-ROM. Zawiera ona zarówno teksty do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu, jak i słówka z listy aktywnego słownictwa, nagrane w wersji dwujęzycznej.Każdy rozdział to:

- strona działowa, która zawiera krótkie zadanie na rozumienie ze słuchu, wprowadzające uczniów w tematykę rozdziału. Ponadto na tej stronie zostały zamieszczone cele lekcji.

- trzy podrozdziały – każdy przeznaczony do realizacji w ciągu dwóch godzin lekcyjnych.

- Grammatik – wyjaśnienia zagadnień gramatycznych wraz z przykładami ich użycia i wzorami odmian.

- Aktiver Wortschatz – spis słownictwa, wyrażeń i zwrotów przeznaczonych do aktywnego opanowania.

- Sprachtraining – trening sprawności językowych, dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko powtórzyć omówione zagadnienia, lecz również poszerzyć swoją wiedzę. Trening składa się z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, mówienie i pisanie. W zależności od potrzeb zadania mogą być realizowane w klasie lub w domu, mogą też stanowić ćwiczenie dodatkowe dla chętnych uczniów, nagrodzone przez nauczyciela wyższą oceną.

- test rozdziałowy – zawiera bardzo zróżnicowane polecenia, dzięki czemu umożliwia powtórzenie zdobytej wiedzy i sprawdzenie stopnia jej opanowania.

- Tymeks Blog – internetowy pamiętnik nastolatka uczącego się języka niemieckiego i korespondującego z przyjaciółmi w Niemczech.Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, Extras, w których skład wchodzą:

- lekcje realio- i kulturoznawcze poświęcone takim zagadnieniom, jak kraje DACHL,  imprezy kulturalne w stolicy Niemiec, podobieństwa i różnice społeczne w Polsce i Niemczech, najnowsza historia Niemiec (rap o Berlinie).

- Sprachtraining – trening zbudowany z zadań rozwijających wszystkie sprawności językowe i obejmujących zagadnienia leksykalno-gramatyczne omówione w podręczniku. Stanowi optymalny materiał powtórzeniowy.

- Nützliche Wendungen – lista środków leksykalnych umożliwiających uczniom porozumiewanie się w podstawowych sytuacjach życiowych.

- Grammatik – tablice zbierające wszystkie zagadnienia gramatyczne zrealizowane w danej części podręcznika.

- Fotos – zbiór zadań rozwijających sprawność mówienia. Każde polecenie opatrzono materiałem ilustracyjnym skorelowanym z tematyką rozdziału, do którego się odnosi.

- propozycje projektów związanych z zagadnieniami poruszanymi w poszczególnych rozdziałach.

- Vokabelverzeichnis – podręczny słowniczek niemiecko-polski umożliwiający szybkie sprawdzenie znaczenia niemieckich słów użytych w książce.  Szczegóły: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 2. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum - Kryczyńska-Pham Anna

Tytuł: Effekt. Język niemiecki. Podręcznik. Część 2. Reforma 2019. Szkoła ponadpodstawowa. Liceum i technikum
Podtytuł: 937/2/2019
Autor: Kryczyńska-Pham Anna
Producent: WSiP
ISBN: 9788302180743
Kategoria: Podręczniki
Liceum » Klasa 1 - po podstawówce
Technikum » Klasa 2 - po podstawówce

MEN: 937/2/2019
Przedmiot: Język niemiecki
Języki: polski, niemiecki
Rok produkcji: 2019
Ilość stron: 156
Format: 20.5 x 28.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.352 kg
Promocje