Znikająca ziemia

Książka

Znikająca ziemia

  • Wydawnictwo: Literackie
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788308069233
  • Ilość stron: 336
  • Format: 14.3x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
3 - 5 dni robocze + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,51 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 28,51 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Znikająca ziemia - Phillips Julia

W powietrzu wisi katastrofa? Urzekające arktyczne piękno i zagadka porwania dwóch dziewczynek. Mistrzowski debiut. Powieść, która przykuwa od pierwszego zdania.
Pewnego sierpniowego popołudnia w zatoce na półwyspie Kamczatka znikają bez śladu dwie siostry, ośmioletnia Sonia i jedenastoletnia Aliona. Mijają tygodnie, potem miesiące, a policyjne śledztwo utyka w martwym punkcie. Zaginięcie dziewczynek odbija się szerokim echem wśród lokalnej społeczności, a strach i poczucie utraty są szczególnie dojmujące dla kobiet.
Zabierając nas na Kamczatkę, Znikająca ziemia z rzadko spotykaną emocjonalną ostrością otwiera przed nami światy złożonych osobowości, postaci przypadkowo połączonych kryminalną intrygą: świadka, sąsiadki, detektywa i matki. Przenosimy się do krainy surowego piękna ? gęstych lasów, bezkresnej tundry, wyniosłych wulkanów oraz skutych lodem mórz, które otaczają Japonię i Alaskę, do regionu tyleż złożonego co pociągającego, w którym napięcia etniczne od dawna niebezpiecznie kipią i w którym obcy są często pierwszymi oskarżonymi.
Dzięki silnie angażującej narracji, porównywalnej ze słynnym filmem Petera Weira Piknik pod Wiszącą Skałą, potężnej wyobraźni i empatii młodej pisarki ta przejmująca powieść pomaga zrozumieć zawiłe więzi rodzinne i społeczne w tej części Rosji, której dotąd nie znaliśmy.
Julia Phillips ? dziennikarka, stypendystka Fundacji Fulbrighta. Jej artykuły ukazują się w ?The Atlantic?, ?Slate? i ?The Paris Review?. Mieszka w Brooklynie. Znikająca ziemia to jej debiut powieściowy. Książka ukazuje się w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Polsce i we Włoszech.


Szczegóły: Znikająca ziemia - Phillips Julia

Tytuł: Znikająca ziemia
Autor: Phillips Julia
Wydawnictwo: Literackie
ISBN: 9788308069233
Tytuł oryginału: Disappearing Earth
Tłumacz: Kozak Jolanta
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 336
Format: 14.3x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.43 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Phillips Julia (1)