Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

,

Książka

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

,

  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788310134554
  • Ilość stron: 40
  • Format: 20.5x25.0cm
  • Oprawa: kartonowa
Wysyłka:
Jutro (piątek 2020-10-30)
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,81 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,81 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków - Kozyra-Pawlak Ewa, Pawlak Paweł

W tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Tym razem poznajemy jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę… Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został najprawdziwszym zwierzoznawcą!

Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.


Szczegóły: Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków - Kozyra-Pawlak Ewa, Pawlak Paweł

Tytuł: Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków
Autor: Kozyra-Pawlak Ewa, Pawlak Paweł
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310134554
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 40
Format: 20.5x25.0cm
Oprawa: kartonowa
Podobne do: Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków - Kozyra-Pawlak Ewa, Pawlak PawełPromocje