Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii

,

Książka

Zostanie tylko wiatr.
Fiordy zachodniej Islandii

,

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788380499188
  • Ilość stron: 264
  • Format: 13.3x21.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Jutro (wtorek 2020-06-02)
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 30,07 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 30,07 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zostanie tylko wiatr. - Lenard Berenika, Mikołajczak Piotr

W 1952 roku ostatni islandzcy osadnicy odpłynęli z Hornstrandir. Ślady ich życia powoli zaczęły znikać, a półwyspem znów zawładnęła natura. Mieszkańcy przeprowadzili się w przyjaźniejsze rejony, zostawiając za sobą ponadtysiącletnią historię ujarzmiania ziemi, będącej dziś jednym z najpiękniejszych rezerwatów przyrody na świecie. Wielu współczesnych Islandczyków twierdzi, że Hornstrandir opustoszał, ponieważ był jednym z najtrudniejszych do życia zakątków kraju. Sądzono, że jego mieszkańcy pochodzili z innego świata.

Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak, autorzy bestsellerowego reportażu Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii, zabierają nas w podróż po półwyspie: do dawnej norweskiej stacji wielorybniczej, amerykańskiej bazy wojskowej na szczycie góry, w rejs statkiem po fiordach. Odwiedzają także dolinę, w której mieszkał najsłynniejszy islandzki pustelnik, zaglądają do domu najbardziej radykalnego komunisty w historii kraju i rozmawiają z prezydentem Islandii. Poznają historie kapitanów, myśliwych, hodowców owiec, artystów i dziennikarzy oraz ludzi, których życie naznaczyły wielkie tragedie. Zostanie tylko wiatr to zbiór opowieści z pozornie znanej, lecz odległej wyspy – ze świata, który warto ocalić.

Fiordy Zachodnie to Islandia na ostrzu noża: piękniej już nie będzie. I nigdzie się tylu historii nie usłyszy: o łaskawości, o okrucieństwie natury, o tym, jak się życie cudownie, fatalnie plecie. I już kiedy się myśli, że coś się uchwyciło i nazwało, okazuje się, że człowiek złapał tylko za jedną z nitek, a tuż obok snują się kolejne, prowadzą przez inne jeszcze ścieżki. I dobrze mieć wtedy takich przewodników.

Weronika Murek


Szczegóły: Zostanie tylko wiatr. - Lenard Berenika, Mikołajczak Piotr

Tytuł: Zostanie tylko wiatr.
Podtytuł: Fiordy zachodniej Islandii
Autor: Lenard Berenika, Mikołajczak Piotr
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380499188
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 264
Format: 13.3x21.5 cm
Oprawa: twarda
Podobne do: Zostanie tylko wiatr. - Lenard Berenika, Mikołajczak PiotrPromocje

Inne pozycje tego autora: Lenard Berenika, Mikołajczak Piotr (1)