Europejski lider wzrostu Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu

Książka

Europejski lider wzrostu
Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu

  • Wydawnictwo: Poltext
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788375619997
  • Ilość stron: 440
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (środa 2019-10-16)
Cena 79,91 PLN
Nasza cena 51,21 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 79,91 PLN
Nasza cena 51,21 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Europejski lider wzrostu - Piątkowski Marcin

Dlaczego niektóre kraje są bogate, a inne biedne? I dlaczego jedne kraje potrafią wydobyć się z gospodarczego zacofania, a inne tkwią w biedzie? Autor poszukuje i udziela odpowiedzi na te pytania na przykładzie Polski i jej bezprecedensowego sukcesu gospodarczego w ciągu ostatnich 30 lat. Pokazuje, że po 1989 roku Polska osiągnęła najszybsze tempo wzrostu w Europie i jedno z najszybszych na świecie. Dzięki temu w ciągu życia zaledwie jednego pokolenia dołączyła do wąskiej grupy krajów o wysokim poziomie dochodów i wkroczyła w swój nowy złoty wiek. Autor analizuje także przyczyny wcześniejszego wielowiekowego zacofania Polski i podkreśla kluczową rolę inkluzywnych instytucji, kultury, idei i indywidualności jako źródeł polskiego sukcesu po 1989 roku. Ponadto wskazuje na zagrożenia dla dalszego rozwoju i proponuje nowy model wzrostu dla Polski, który pozwoliłby jej po raz pierwszy w historii dogonić Zachód.
?Mistrzowska analiza transformacji socjoekonomicznej w Polsce? ? pisze o książce prof. Grzegorz W. Kołodko. ?Piątkowski napisał książkę pełną nadziei, wyznaczającą dalszy kierunek dla Polski i innych gospodarek znajdujących się w podobnej sytuacji? ? stwierdza prof. Dani Rodrik z Uniwersytetu Harvarda. Były główny ekonomista Banku Światowego, prof. Justin Yifu Lin z Uniwersytetu Pekińskiego, konstatuje: ?Piątkowski analizuje niedawny sukces Polski, która za życia jednego pokolenia wydźwignęła się z relatywnej biedy i osiągnęła status kraju zamożnego?. Prof. Olivier Blanchard, były główny ekonomista MFW, konkluduje, że książka jest ?pełna trafnych spostrzeżeń i wniosków dla ekonomii rozwoju?, a jej lektura to ?prawdziwa przyjemność?.
Prof. Marcin Piątkowski ? starszy ekonomista w Banku Światowym oraz adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego. Anglojęzyczne wydanie książki ukazało się w 2018 r. nakładem Oxford University Press pod tytułem Europe?s Growth Champion. Insights from the Economic Rise of Poland.
Mecenasem Wydania książki jest PKO Bank Polski.


Szczegóły: Europejski lider wzrostu - Piątkowski Marcin

Tytuł: Europejski lider wzrostu
Podtytuł: Polska droga od ekonomicznych peryferii do gospodarki sukcesu
Autor: Piątkowski Marcin
Wydawnictwo: Poltext
ISBN: 9788375619997
Tytuł oryginału: Europe?s Growth Champion. Insights from the Economic Rise of Poland
Tłumacz: Lipa Michał
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 440
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Twarda
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Piątkowski Marcin (1)