Co się dzieje w świecie kwantów?

,

Książka

Co się dzieje w świecie kwantów?

,

  • Wydawnictwo: Copernicus Center Press
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788378864547
  • Ilość stron: 224
  • Format: 14.0x21.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,66 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,66 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co się dzieje w świecie kwantów? - Łobejko Marcin, Lamża Łukasz

Choć na rynku wydawniczym nie brakuje książek popularnonaukowych o fizyce kwantowej, są one zwykle pisane albo przez fizyków, albo przez zawodowych popularyzatorów nauki. Te pierwsze skupiają się zwykle na formalizmie i podstawach matematycznych mechaniki kwantowej, przez co nie zawsze da się z nich wyczytać, jak niesamowity jest tak naprawdę świat kwantowy. Te drugie skupiają się z kolei często na wybranych ciekawostkach i po ich przeczytaniu czytelnik wciąż często nie wie, co tak naprawdę mówią o świecie fizycy.
Co się dzieje w świecie kwantów? to wyjątkowy na polskim rynku owoc współpracy pomiędzy fizykiem specjalizującym się w fizyce kwantowej oraz filozofem specjalizującym się w filozofii nauki i kosmologii. Autorzy wprowadzają czytelnika w zaledwie dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je jednak w wyjątkowo cierpliwy sposób, krok po kroku, odwołując się do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na jedno proste pytanie: "Jaki jest tak naprawdę świat w skali kwantowej?". Próby odpowiedzi na nie to właśnie interpretacje mechaniki kwantowej, które zostają obrazowo wytłumaczone w drugiej części książki.
Książka ta może stanowić pierwsze wprowadzenie w świat fizyki kwantowej dla młodzieży licealnej i dorosłych oraz atrakcyjną odmianę dla czytelników, którzy czytują literaturę popularnonaukową, jednak zainteresowani są świeżym, głębokim i przemyślanym spojrzeniem na świat kwantowy.
Książka zawiera znakomity, systematyczny opis najtrudniejszej i do dziś nierozumianej części mechaniki kwantowej, tak zwanych interpretacji, czyli prób zrozumienia związku między formalizmem matematycznym a wynikami doświadczeń. - prof. Krzysztof Meissner


Szczegóły: Co się dzieje w świecie kwantów? - Łobejko Marcin, Lamża Łukasz

Tytuł: Co się dzieje w świecie kwantów?
Autor: Łobejko Marcin, Lamża Łukasz
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
ISBN: 9788378864547
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 224
Format: 14.0x21.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.41 kg
Promocje