Globalny kryzys Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku

Książka

Globalny kryzys
Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku

  • Wydawnictwo: Napoleon V
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788381780964
  • Ilość stron: 744
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 99,99 PLN
Nasza cena 74,55 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 99,99 PLN
Nasza cena 74,55 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Globalny kryzys - Parker Geoffrey

Praca jednego z czołowych historyków prezentuje wstrząsającą zależność pomiędzy rozruchami, jakie wstrząsnęły całym światem w połowie XVII w., a zmianami pogodowymi, jakie miały miejsce w tym samym czasie. Nieuchronnie nasuwa się pytanie: czy jesteśmy przygotowani do poradzenia sobie z efektami zmian klimatycznych w naszych czasach?

?Oparta na imponujących badaniach, napisana żywym językiem i intelektualnie zachwycająca książka (?). Jest nie tylko wstrząsająca i przekonująca, lecz stanowi pomnik naukowego oddania (?). Mam nadzieję, że jej lektura będzie wzbudzać debaty przez następne dziesięciolecia?.

Dominic Sandbrook, The Sunday Times

?Parker snuje swą opowieść z zacięciem (?). Jego nowatorska interpretacja, stawiająca na pierwszym miejscu wpływ klimatu, a nie pojedynczych decyzji, pomaga wyjaśnić społeczno-gospodarczą zmianę i rewolucję w sposób, który przyszli historycy będą musieli brać pod uwagę?.

Brendan Simms, Wall Street Journal

?Imponująca, świeża pozycja (?) Parker wykazał się benedyktyńską i systematyczną pracą (?) dzięki której w bogaty i głęboko poruszający sposób ukazał, jak wyglądało życie w burzliwych czasach (?). Ta imponująca publikacja powstała z myślą o postawieniu kropki nad i w debacie dotyczącej ?powszechnego kryzysu?.

Lisa Jardine, Financial Times

?W jaki sposób zmiana klimatu wpływa na globalną stabilność? Trudno o lepszy moment na postawienie takiego pytania. Odpowiedź, jaką prezentuje Parker, zachwyca naukowym rozmachem?.

Dan Jones, The Times

?Globalny Kryzys to magnum opus, które przynajmniej przez dwie dekady będzie stanowić punkt odniesienia w trzech obszarach: historii całego świata, roli klimatu w dziejach oraz zrozumienia wielkiego kryzysu siedemnastego stulecia (?). Tak imponujące i zakrojone na tak szeroką skalę dzieła historyczne należą do rzadkości; oto jedno z nich?.

Theodore K. Rabb, Times Literary Supplement

?Przełomowa książka w dziedzinie historii środowiskowej i historii globalnej (?). W przekonujący sposób ukazuje, że był to tak naprawdę jeden kryzys, a obraz ludzi z nim się zmagających i analiza jego dynamiki są fascynujące; hipotezy na temat tego, jak sposoby radzenie sobie z tym kryzysem pozwoliły przygotować się na przyszłość, wspaniale prowokują do myślenia. Naukowcy z różnych dziedzin, krajów i reprezentujący odmienne prądy metodologiczne przez długie lata będą nad nią debatować i czerpać z niej wiedzę?.

Kenneth W. Pomeranz, Historically Speaking


Szczegóły: Globalny kryzys - Parker Geoffrey

Tytuł: Globalny kryzys
Podtytuł: Wojna, zmiany klimatyczne i katastrofa w XVII wieku
Autor: Parker Geoffrey
Wydawnictwo: Napoleon V
ISBN: 9788381780964
Tytuł oryginału: Global Crisis
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Szadkowski Paweł
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 744
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 1.39 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Parker Geoffrey (1)