Język polski. Oblicza epok. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Uszkodzona okładka)

, ,

OUTLET

Język polski. Oblicza epok. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Uszkodzona okładka)

, ,

  • Producent: WSiP
  • Rok produkcji: 2019
  • ISBN: 9788302180873
  • Ilość stron: 340
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 41,75 PLN
Nasza cena 36,63 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 41,75 PLN
Nasza cena 36,63 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Język polski. Oblicza epok. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Uszkodzona okładka) - Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześ

Outlet: uszkodzenie okładki bez wpływu na treść
Pierwsza część podręcznika Oblicza epok do klasy 1 składa się z trzech działów odpowiadających epokom historyczno-literackim. Są to:

Biblia w literaturze i kulturze,

Literatura Greków i Rzymian,

Średniowiecze.

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie, w ramach których zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna ściśle łączy się z umiejętnościami praktycznymi realizacja materiału ma formę pogłębionej analizy i interpretacji tekstu. Rozpoczynające każdą lekcję komentarze, przydatne wyjaśnienia pojęć kluczowych oraz zadania pod tekstami umożliwiają wnikliwe odczytanie utworów, uczą umiejętności interpretacyjnych, uwrażliwiają na zapisane w tekstach wartości (sekcja Wartości i postawy), rozwijają umiejętności retoryczne uczniów (m.in. argumentowanie, uzasadnianie opinii, zabieranie głosu w dyskusji wokół postawionego problemu), a także pozwalają na integrację treści z różnych obszarów kształcenia (w lekcjach literacko-kulturowych wyróżniono kolorystycznie polecenia dotyczące nauki o języku; zaproponowano ćwiczenia związane z tworzeniem wypowiedzi pisemnych i samokształcące zadania projektowe odnoszące się do problematyki omówionych tekstów).

By pokazać uczniom aktualność dawnej literatury, teksty z epoki zestawiono ze współczesnymi kontekstami, również z kultury popularnej dobranymi zarówno ze względu na podobieństwo motywów, jak i zróżnicowanie środków wyrazu (m.in. film, muzyka, teatr, sztuki plastyczne, street art).

Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się). Zwieńczeniem każdego działu są bloki Analiza tekstu nieliterackiego i Tworzenie własnego tekstu.

Materiały w podręcznikach koncentrują się na ćwiczeniu umiejętności, na które nacisk kładzie podstawa programowa, i dotyczą treści nauczania oraz lektur obowiązkowych (wszystkich) i uzupełniających (w każdej klasie po dwie pozycje książkowe w całości lub we fragmentach) z poziomu podstawowego i rozszerzonego.


Szczegóły: Język polski. Oblicza epok. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Uszkodzona okładka) - Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześ

Tytuł: Język polski. Oblicza epok. Podręcznik do 1 klasy liceum i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Uszkodzona okładka)
Autor: Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk, Dariusz Trześ
Producent: WSiP
ISBN: 9788302180873
Rok produkcji: 2019
Ilość stron: 340
Oprawa: miękka
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: