Obcy W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku

Książka

Obcy
W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku

  • Wydawnictwo: Vesper
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788377313435
  • Ilość stron: 316
  • Format: 14.0x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Obcy - Foster Alan Dean

Załoga transportowca ?Nostromo? odbiera tajemniczy sygnał pochodzący z nieznanej planety. Po wylądowaniu na jej powierzchni odkrywają wrak statku kosmicznego obcej cywilizacji. Jeden z członków załogi zostaje zaatakowany przez nieznaną formę życia. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie.

Powstały w 1979 roku film ?Obcy. 8 pasażer ?Nostromo??, w reżyserii Ridleya Scotta z Sigourney Weaver w roli głównej, to jeden kanonicznych tytułów kina science fiction. Przełomowy, wizjonerski, klaustrofobiczny, duszny i mroczy. Znakomicie zrealizowany obraz, arcydzieło gatunku. Po prostu klasyk. ?Obcy? nie miał jednak swojego pierwowzoru literackiego, ale po ogromnym sukcesie filmu doczekał się literackiej adaptacji, której podjął się Alan Dean Foster. I mimo że książki z tego podgatunku nie pretendują zazwyczaj do miana arcydzieł, zdarza się, że ich lektura daje czytelnikowi dużą satysfakcję. A ?Obcy? w wersji Fostera jest bez wątpienia udaną adaptacją. Autor utrzymał znane z filmu napięcie oraz klimat, wplótł w fabułę również wiele treści, których nie da się przenieść na język filmu ? jak choćby refleksje głównych bohaterów. W książce znajdziemy też kilka scen znanych wyłacznie z reżyserskiej wersji filmu, oraz takie, które wypadły z niego podczas montażu lub w ogóle nie zostały zrealizowane, choć ujęte były w oryginalnym scenariuszu Dana O?Bannona.

Niniejsze wydanie ?Obcego?, w nowym przekładzie Piotra W. Cholewy, uzupełnione jest o obszerne posłowie autorstwa Piotra Goćka, a także niezwykle klimatyczną oprawę graficzną, za którą odpowiedzialny jest Maciej Kamuda.


Szczegóły: Obcy - Foster Alan Dean

Tytuł: Obcy
Podtytuł: W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku
Autor: Foster Alan Dean
Wydawnictwo: Vesper
ISBN: 9788377313435
Tytuł oryginału: Alien
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Cholewa Piotr
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 316
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.578 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Foster Alan Dean (1)