Nowi Barbarzyńcy

Książka

Nowi Barbarzyńcy

  • Wydawnictwo: Arbitror
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788394833176
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,63 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 27,63 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nowi Barbarzyńcy - Dymek Jakub

Jak możliwy był globalny triumf populistycznej prawicy? ?Nowi barbarzyńcy? to książka, która próbuje odpowiedzieć na to pytanie poza kanonem zużytych diagnoz: ?ciemnego ludu?, ?buntu mas? i ?odklejonych elit?.

Dziesięć lat temu liberalny świat miał powody do zadowolenia. W Stanach Zjednoczonych, w ?najważniejszych wyborach pokolenia?, zwyciężył pierwszy czarnoskóry kandydat, Barack Obama. W Polsce, po dwóch latach władzy Jarosława Kaczyńskiego, urząd premiera objął prozachodni, proeuropejski i prorynkowy Donald Tusk. Nawet w Rosji czempionem zmian miał być ?łagodny? Dmitrij Miedwiediew.

Wkrótce potem przyszedł globalny kryzys, upadek prasy papierowej i społeczna rewolucja wywołana przez media społecznościowe. Dekadę później wszystkie nadzieje, jakie uosabiali ci przywódcy, były już dawno minionym i ośmieszonym wspomnieniem.

Prawica ? w różnych swoich wcieleniach ? wygrała po kryzysie. Okazała się lepsza w budowaniu ruchów społecznych, w wykorzystaniu potencjału internetu dla kampanii wyborczych, w organizowaniu gniewu.

?Nowi barbarzyńcy? pokazują, jak rozchwiany kryzysem świat stworzył warunki do wielkiego przewrotu. Jak polscy ?dziennikarze niepokorni? odnaleźli swoją niszę i stworzyli medialną machinę, która umożliwiła zwycięstwo PiS-u. Jak Sarah Palin, wyśmiewana i uznawana za przaśną polityczka, zbudowała grunt pod wyborczą wygraną Trumpa. Jak dawni rosyjscy hipisi i antykomuniści stali się awangardą imperialnej ideologii, która podbiła nie tylko Rosję, ale i serca wielu ludzi w Europie i Ameryce. Skąd wzięła się alt-prawica i dlaczego nic w dzisiejszej polityce nie jest już takie samo. Dlaczego dziś to prawica, a nie lewica, głosi potrzebę rewolucji i faktycznie ją przeprowadza ? żeby poznać odpowiedzi na te pytania, warto sięgnąć po książkę Jakuba Dymka.


Szczegóły: Nowi Barbarzyńcy - Dymek Jakub

Tytuł: Nowi Barbarzyńcy
Autor: Dymek Jakub
Wydawnictwo: Arbitror
ISBN: 9788394833176
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 320
Format: 13.0x20.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.402 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Dymek Jakub (1)