Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw

Książka

Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328359239
  • Ilość stron: 296
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 36,33 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 59,00 PLN
Nasza cena 36,33 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw - Song Jimmy

Kryptowaluty, bitcoin i łańcuch bloków kojarzą się z mrocznym półświatkiem, pełnym tajemnic środowiskiem przestępczym, lub w ostateczności z buntem przeciw wszechmocnemu systemowi i politykom. Wiele publikacji, stwarzających pozory rzetelności, ukazuje te technologie jako źródło łatwych pieniędzy, rozbudzając ludzkie lęki i chciwość. Tymczasem łańcuch bloków jest wymagającą technologią o wyjątkowym potencjale. Nie ma w niej dróg na skróty ani gotowych rozwiązań. Aby zrozumieć łańcuch bloków, nie wystarczy lektura specyfikacji czy analitycznych opracowań. Trzeba samodzielnie zaprogramować podstawowe elementy aplikacji działającej na łańcuchu bloków.Ta książka jest najskuteczniejszym sposobem na poznanie technologii bitcoin oraz łańcucha bloków przez programowanie. Dzięki niej zrozumiesz matematyczne podstawy protokołu bitcoin, zasady pracy z łańcuchem bloków i transakcjami, a także poznasz szczegóły najnowszych rozszerzeń tego protokołu. Nauczysz się zasad kryptografii klucza publicznego oraz sposobów przechowywania i przesyłania zdefiniowanych prymitywów kryptograficznych. Zapoznasz się z komunikacją sieciową w protokole bitcoin oraz z metodami pobierania i przesyłania danych do węzłów przechowujących łańcuch bloków. Zrozumienie prezentowanych treści okaże się łatwiejsze dzięki licznym ćwiczeniom praktycznym.W tej książce między innymi:

- przetwarzanie transakcji bitcoinowych

- podstawy języka kontraktów inteligentnych Script

- programowanie rozliczeń z użyciem bitcoina

- zabezpieczanie łańcucha bloków

- techniki kryptograficzne, w tym prymitywy kryptograficzneŁańcuchy bloków: poznaj technologie kryptowalut od podszewki!O autorze:

Jimmy Song jest doświadczonym programistą i współtwórcą wielu startupów. Od 2014 roku w pełni poświęca się bitcoinowi — bierze udział w wielu związanych z nim projektach open source, takich jak Armory, Bitcoin Core, btcd czy pycoin. Wykłada programowanie w protokole bitcoin na Uniwersytecie Teksańskim.


Szczegóły: Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw - Song Jimmy

Tytuł: Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw
Autor: Song Jimmy
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328359239
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 296
Oprawa: Miękka
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: