Rocznik Biblioteki Narodowej Tom XLIX

Książka

Rocznik Biblioteki Narodowej Tom XLIX

  • Wydawnictwo: Biblioteka Narodowa
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788370098032
  • Ilość stron: 280
  • Format: 16.8x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 65,00 PLN
Nasza cena 59,55 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 65,00 PLN
Nasza cena 59,55 PLN
Oszczędzasz 8%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Rocznik Biblioteki Narodowej Tom XLIX

„Rocznik Biblioteki Narodowej” to czasopismo naukowe poświęcone kulturze piśmiennej w szerokim znaczeniu – zagadnieniom historycznym, ikonograficznym, muzykologicznym, badaniom nad książką, zarówno dawną, jak i współczesną, a także nad rękopisami, problemom związanym z katalogowaniem materiałów piśmiennych i wielu innym.

Tom XLIX „Rocznika Biblioteki Narodowej” zawiera 10 artykułów, dzielących się na dwa bloki tematyczne. Teksty Marii Nasiłowskiej, Katarzyny Nosal oraz Grażyny Kwaśnik i Anety Nowak-Drzymały opisują proces transformacji systemu JHP KABA na Deskryptory Biblioteki Narodowej. Deskryptory BN są w opinii autorów lepszym narzędziem wyszukiwawczym, które nie wymaga budowania złożonych zapytań wyszukiwawczych. Przekształcenie na Deskryptory jest jednak złożonym procesem – w artykułach można odnaleźć analizę problemów z tym związanych i propozycje sposobów uniknięcia strat informacji.

Drugi blok dotyczy czytelnictwa – Izabela Koryś, Dominika Michalak, Jarosław Kopeć i Zofia Zasacka prezentują potoczne definicje książki, sformułowane na podstawie jakościowych badań czytelnictwa. Analizują miejsce książek w dzisiejszym świecie, w którym rywalizują one z wieloma innymi formami spędzania wolnego czasu. Dowiadujemy się, jakie cechy nadają publikacji „książkowość” w odczuciu badanych, czym jest według nich utwór literacki i jakie społeczne znaczenie mają te atrybuty, dzięki czemu lepiej możemy zrozumieć wybory czytelnicze.


Szczegóły: Rocznik Biblioteki Narodowej Tom XLIX

Tytuł: Rocznik Biblioteki Narodowej Tom XLIX
Wydawnictwo: Biblioteka Narodowa
ISBN: 9788370098032
ISSN: 00837261
Numer tomu: 49
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 280
Format: 16.8x24.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.58 kg
Redakcja: Makowski Tomasz
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: