Wyrażenia regularne od podstaw

Książka

Wyrażenia regularne od podstaw

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788328360587
  • Ilość stron: 144
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,58 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 24,58 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wyrażenia regularne od podstaw - Forta Ben

Wyrażenia regularne (RegEx) służą do dopasowywania ciągów znaków i manipulowania tekstem. Umożliwiają proste rozwiązywanie wielu złożonych problemów programistycznych. Szczególnie często są wykorzystywane przez twórców aplikacji. Nie istnieje jakiś specjalny język do obsługiwania wyrażeń regularnych, jednak znakomita większość języków programowania wspiera ich stosowanie. Wyrażenia regularne uchodzą za niezrozumiałe i trudne w implementacji, a ich składnia bywa określana jako zawiła i nieintuicyjna. Tymczasem największą barierą okazuje się jasne zrozumienie zagadnienia oraz prawidłowe określenie sposobu wykorzystania wyrażeń regularnych w praktyce.

Ta książka jest znakomitym podręcznikiem, dzięki któremu zaczniesz szybko i poprawnie stosować wyrażenia regularne w praktyce. W przystępny sposób wyjaśniono tu, czym są RegEx i jakie problemy mogą rozwiązać, a także jak należy (i jak nie należy) się nimi posługiwać. Przedstawiono wyrażenia regularne, które faktycznie należy znać, począwszy od prostych porównań tekstu, przez bardziej złożone tematy, takie jak stosowanie referencji wstecznych, oceny warunkowej i procesów przewidywania. Poszczególne zagadnienia wyłożono w metodyczny i prosty sposób, bogato ilustrując materiał praktycznymi, gotowymi do wykorzystania przykładami zaprezentowanymi w różnych językach programowania.

Dzięki tej książce nauczysz się:

rozumieć wyrażenia regularne
stosować tekst i metaznaki do budowania potężnych wzorców
przeprowadzać złożone operacje typu znajdź-i-zamień
dodawać wyrafinowane formuły i ciągi tekstowe do aplikacji WWW
korzystać z wyrażeń regularnych w kilku językach programowania, takich jak JavaScript, Java, PHP, Python, Microsoft .NET i C# oraz w DBMS, w tym MySQL i Oracle
pracować z numerami telefonów, kodami pocztowymi, numerami ubezpieczeń i kart kredytowych, adresami IP i e-mail oraz URL
RegEx: zrozum i używaj do woli!
O autorze
Ben Forta ? ma ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania, udzielaniu wsparcia technicznego, prowadzeniu szkoleń oraz marketingu. Jest specjalistą ColdFusion oaz autorem licznych książek poświęconych bazom danych i wyrażeniom regularnym. Często występuje jako prelegent podczas wydarzeń związanych z branżą IT w różnych zakątkach świata.


Szczegóły: Wyrażenia regularne od podstaw - Forta Ben

Tytuł: Wyrażenia regularne od podstaw
Autor: Forta Ben
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328360587
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 144
Oprawa: Miękka
Waga: 0.19 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Forta Ben (1)