Poławiaczki pereł. Pierwsze Polki na krańcach świata

Książka

Poławiaczki pereł.
Pierwsze Polki na krańcach świata

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788324059140
  • Ilość stron: 320
  • Format: 14.4x20.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (piątek 2020-10-30)
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 34,20 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,99 PLN
Nasza cena 34,20 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Poławiaczki pereł. - Ryciak Ula

Opowieść o pierwszych Polkach, które ruszyły w świat

 

 Głód przygody i ekscytującego życia? Potrzeba udowodnienia światu zdominowanemu przez mężczyzn, że mogą dokonać niemożliwego? Bezkompromisowa walka o swoje marzenia? Co sprawiało, że Polki porzucały spokojne życie i jechały tam, gdzie nikogo jeszcze nie było?

 Michalina Isaakowa, słynna poławiaczka motyli, samotnie wędruje po Ameryce Południowej. Spędza dwa lata wśród Indian… i w tajemniczych okolicznościach znika.

 Jadwiga Toeplitz-Mrozowska – popularna przed wojną śpiewaczka i aktorka – podróżuje na norweskie Lofoty i Bliski Wschód. Sporządza mapy i wytycza nowe szlaki. Jako pierwsza Polka samotnie dociera do Tybetu.

 Maria Czaplicka pragnie zostać antropologiem tak jak Bronisław Malinowski, ale… jest kobietą. Mimo to rusza z ekspedycją naukową na Syberię, gdzie w ekstremalnych warunkach bada zwyczaje szamanów.

 Autorka bestsellerów i zdobywczyni Nagrody Literackiej Gryfia, podróżniczka, która publikowała reportaże z pięciu kontynentów, podąża śladem swoich bohaterek. Odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw oraz barwne i niebezpieczne przygody na różnych szerokościach geograficznych.

 Ula Ryciak – autorka bestsellerów, m.in. biografii: Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej oraz Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów, laureatka Nagrody Literackiej Gryfia, scenarzystka i podróżniczka, która publikowała reportaże z pięciu kontynentów. Tym razem, podążając śladem swoich bohaterek, odkrywa szlaki ich pionierskich wypraw oraz barwne i niebezpieczne przygody na różnych szerokościach geograficznych.


Szczegóły: Poławiaczki pereł. - Ryciak Ula

Tytuł: Poławiaczki pereł.
Podtytuł: Pierwsze Polki na krańcach świata
Autor: Ryciak Ula
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324059140
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 320
Format: 14.4x20.5cm
Oprawa: Twarda
Podobne do: Poławiaczki pereł. - Ryciak UlaPromocje