Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła

,

Książka

Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła

,

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788326829598
  • Ilość stron: 336
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2020-05-28)
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 29,39 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 29,39 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła - Obirek Stanisław,Nowak Artur

W rozmowie z Arturem Nowakiem Stanisław Obirek – były jezuita, jeden z niepokornych polskiego Kościoła, opowiada o swoim życiu. O dzieciństwie w pegeerze, studiach w Krakowie, doświadczeniach związanych z nadużyciami w Kościele, fascynacji zakonem jezuitów, studiach w Rzymie w okresie, gdy papieżem został Karol Wojtyła, życiu zakonnym, wreszcie o odejściu z Kościoła. Jan Paweł II i jego pontyfikat to centralny motyw tej mądrej i osobistej rozmowy. Daje ona możliwość spojrzenia na papieża Polaka z innej niż dominująca w Polsce perspektywy – chłodnej, rzeczowej i krytycznej. Ale życie profesora Obirka, antropologa kultury, teatrologa, teologa i historyka, to także fascynujące spotkania i wyjątkowe relacje z takimi postaciami jak Lem, Różewicz, Kołakowski, Tischner czy Bauman oraz niezliczone lektury. Wszystko to ukształtowało człowieka, który dusząc się w katolickiej doktrynie poszukiwał swojej „wąskiej ścieżki”.

"Rozmowa, którą prowadzi Artur Nowak ze Stanisławem Obirkiem łączy watki autobiograficzne z głęboką refleksją nad tym, co dzieje się przez ostatnie lata z polskim Kościołem. Czytając tę książkę miałam wielką przyjemność i radość z obcowania z tak otwartym, szerokim i wolnym umysłem. Bardzo ich nam potrzeba w tych niespokojnych i pełnych chaosu czasach."

- Olga Tokarczuk"Właśnie z takim Kościołem spotkałem się pracując nad filmem „Tylko nie mów nikomu”. Kościołem zamkniętym, zacofanym, panicznie bojącym się prawdy i ludzi myślących. Profesor Obirek zna te wszystkie kościelne fobie od środka. Przedstawia je bardzo celnie ale z właściwą dla siebie delikatnością. Rysuje w sumie smutny obraz Polski zdominowanej przez to wstecznictwo, które zapoczątkował „Papież Polak”."

- Marek Sekielski, producent filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”"Moja perspektywa jest taka, że polski katolicyzm nie tylko oddalił się w ostatnich 30 latach od chrześcijaństwa, ale też przestał być religią. Teza wydaje się mocna, mam jednak argumenty, które przytaczam w tej książce, które nie dadzą się odeprzeć. Paradoks polega na tym, że to nie ja nie odszedłem z Kościoła, ale to Kościół porzucił swoją misję."

- Stanisław Obirek (fragment wstępu)
Szczegóły: Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła - Obirek Stanisław,Nowak Artur

Tytuł: Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła
Autor: Obirek Stanisław, Nowak Artur
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326829598
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 336
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Twarda
Promocje

Inne pozycje tego autora: Obirek Stanisław,Nowak Artur (1)