Nowe cyfrowe dzieciństwo. Jak wychowywać dzieci, by radziły sobie w usieciowionym świecie

Książka

Nowe cyfrowe dzieciństwo.
Jak wychowywać dzieci, by radziły sobie w usieciowionym świecie

  • Wydawnictwo: Mamania
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788366329959
  • Ilość stron: 356
  • Format: 16.3 x 23.8 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2020-08-17)
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,14 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,14 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nowe cyfrowe dzieciństwo. - Shapiro Jordan

Nasz opór przed cyfrową zabawą jest jak opór Sokratesa przed słowem pisanym. Jest daremny. Twoje dzieci potrzebują twojej pomocy.

I łatwo ją zapewnić. Rodzice, dzieci i rodziny po prostu muszą zacząć bawić się razem w cyfrowym świecie.

Jordan Shapiro, „Nowe cyfrowe dzieciństwo”Prowokujące spojrzenie na nowy zdigitalizowany krajobraz dzieciństwa ze wskazówkami, jak się w nim poruszać.Opierając się na przełomowych badaniach w dziedzinie ekonomii, psychologii, filozofii oraz edukacji, Jordan Shapiro w „Nowym dzieciństwie” pokazuje, jak technologia prowadzi ludzkość w kierunku świetlanej przyszłości, w której nasze dzieci będą mogły tworzyć nowe, lepsze modele globalnego zaangażowania obywatelskiego, łączności i społeczności.Shapiro oferuje konkretne, praktyczne rady, jak efektywnie wychowywać i edukować dzieci w zglobalizowanym nowym świecie oraz zapewnia narzędzia i techniki wykorzystywania technologii do komunikowania się z dziećmi i pomagania im w nauce i rozwoju. Porównuje on obecny okres do innych wielkich technologicznych rewolucji w historii ludzkości i przedstawia zabawne mikro-historie elementów kultury takich jak piaskownica, malowanie palcami, rodzinny obiad i inne. „Nowe dzieciństwo” prezentuje dający nadzieję kontrapunkt dla bojaźliwego załamywania rąk, które charakteryzuje współczesną narrację dotyczącą dzieci i technologii i przedstawia aktualny, inspirujący i pozytywny obraz dzisiejszych dzieci, które będą gotowe stworzyć świat postępowy, różnorodny, znaczący i połączony na wiele różnych sposobów, świat, którego dzisiejsi dorośli nie są w stanie sobie wyobrazić.Dr Jordan Shapiro jest uznanym na świecie amerykańskim autorem i badaczem. Wykłada w Temple University's Intellectual Heritage Program, w latach 2012-2017 pisał dla Forbes na temat globalnej edukacji, cyfrowej zabawy i życia rodzinnego. Mieszka w Filadelfii z dwoma synami.„Przydatne i aktualne. Pomaga zorientować się zagubionym rodzicom w nowej zdigitalizowanej rzeczywistości i pokazuje proste sposoby, by pomóc dzieciom w rozwoju – zarówno w dzieciństwie, jak i w późniejszym życiu"

Andy Robertson, Forbes„Agrumenty Shapiro są przekonujące nawet dla technofobów”.

USA Today„Ta książka zachęca nas, byśmy zdali sobie sprawę, że dualistyczne myślenie o czasie przed ekranem, a czasem bez ekranu jest bezowocne i staje na przeszkodzie w tworzeniu zdrowego zintegrowanego życia w zgodzie z tym, że cyfrowe połączenia nie są tylko naszą przyszłością, ale już teraźniejszością”.

Ben Lee, muzyk, aktor, rodzic„Dobrze sformułowany, wnikliwy punkt widzenia na kwestię miejsca technologii w wychowywaniu dzieci”.

Publisher's Weekly„Wiarygodne teorie poparte rzetelnymi badaniami”.

Kirkus


Szczegóły: Nowe cyfrowe dzieciństwo. - Shapiro Jordan

Tytuł: Nowe cyfrowe dzieciństwo.
Podtytuł: Jak wychowywać dzieci, by radziły sobie w usieciowionym świecie
Autor: Shapiro Jordan
Wydawnictwo: Mamania
ISBN: 9788366329959
Tytuł oryginału: The New Childhood: Raising Kids to Thrive in a Connected World
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Ewa Pater-Podgórna
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 356
Format: 16.3 x 23.8 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.431 kg
Podobne do: Nowe cyfrowe dzieciństwo. - Shapiro JordanPromocje

Inne pozycje tego autora: Shapiro Jordan (1)