Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?

Książka

Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?

  • Wydawnictwo: Mamania
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788366577053
  • Ilość stron: 352
  • Format: 14 x 20.5 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2020-07-13)
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,28 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają? - Kucharski Adam

W hotelowym lobby w Hong Kongu lekarz z gorączką spotyka nieznajomego. W Nowym Jorku dziennikarz uczestniczy w branżowym spotkaniu pełnym spanikowanych bankowców.

W Australii turystka udostępnia w sieci film, który uczyni ją sławną – i którego będzie bardzo żałować…

Wybuchające epidemie – chorób, newsów i idei – rozprzestrzeniają się teraz szybciej niż kiedykolwiek. Co nimi rządzi, według jakich zasad się roznoszą? I co nam mówią o naszym życiu?„Trudno wyobrazić sobie bardziej aktualną książkę… Po jej przeczytaniu lepiej rozumiemy współczesny świat”.

(The Times)„To doskonały moment na książkę taką jak ta… a zasady domina, które, jak przekonuje Kucharski, można zastosować do wszystkiego: od legend i kryzysów finansowych po choroby i samotność, budzą teraz szczególne zainteresowanie”.

(Sunday Times)„Prawa epidemii to literatura popularnonaukowa w najlepszym wydaniu. Aktualny i fascynujący temat został opisany w klarowny i przystępny sposób. Nawiązując do psychologii, medycyny, teorii sieci i matematyki, epidemiolog Adam Kucharski przygotował doskonały przewodnik po ukrytych prawach rozprzestrzeniania się rzeczy – od pomysłów i memów po przemoc i śmiertelne wirusy. Ta książka jest również wysoce zaraźliwa: gdy ją przeczytasz, będziesz chciał, żeby inni też ją przeczytali”.

(Alex Bellos, autor Alex's Adventures in Numberland)

Opis książki

Adam Kucharski, profesor London School of Hygiene and Tropical Medicine, w pasjonujący sposób opowiada czytelnikom o epidemiach. Z tej książki dowiesz się jakie są zasady rozprzestrzeniania się wirusów, mód i idei oraz jak te uniwersalne prawa kształtują zachowania i wpływają na nasze życie.o autorze

Adam Kucharski jest profesorem nadzwyczajnym w London School of Hygiene and Tropical Medicine, pracującym nad epidemiami na świecie, takimi jak epidemia wirusa Ebola i wirus Zika. Jest członkiem TED i autorem wykładu Rosalind Franklin Award 2016 oraz nagrody Wellcome Trust Science Writing 2012. Pisał dla Observera, Financial Times, Scientific American i New Statesman. Jest autorem książki Perfect Bet: How Science and Maths Luck Out of Gambling.


Szczegóły: Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają? - Kucharski Adam

Tytuł: Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają?
Autor: Kucharski Adam
Wydawnictwo: Mamania
ISBN: 9788366577053
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 352
Format: 14 x 20.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.428 kg
Podobne do: Prawa epidemii. Skąd się epidemie biorą i czemu wygasają? - Kucharski AdamPromocje