Łagodna dyscyplina. Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

Książka

Łagodna dyscyplina.
Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

  • Wydawnictwo: Laurum
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788380877115
  • Ilość stron: 368
  • Format: 14.1x21.8cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 38,68 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,90 PLN
Nasza cena 38,68 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Łagodna dyscyplina. - Ockwell-Smith Sarah

Książka pod patronatem czytam.pl!W jaki sposób szacunek, empatia i mądre wyznaczanie granic pomagają wychowywać uważne, samodzielne i szczęśliwe dzieci.Sarah Ockwell-Smith obala wiele mitów, które nagromadziły się wokół kar i motywowania dzieci, i proponuje alternatywne, efektywne podejście, u którego podstaw leży szacunek do dziecka. Nie należy jednak mylić go z rozpieszczaniem czy ignorowaniem niepożądanych zachowań – w centrum jej metody leżą zrozumienie i realistyczne oczekiwania względem dzieci, a także właściwe reagowanie na złe zachowanie. Proponowana przez nią łagodna dyscyplina skupia się na nauczaniu i uczeniu się zamiast na karach i nagrodach.Znakiem rozpoznawczym Sarah Ockwell-Smith jest praktyczne, świeże podejście i skupienie się nie tyle na „filozofii”

i teoretyzowaniu, ile na zaradzeniu konkretnym problemom.

Dlatego wśród poruszanych w książce tematów znajdziemy propozycje rozwiązań na:

- dąsanie się i płacz,

- agresywne czy niszczycielskie zachowania,

- niesłuchanie i odmawianie posłuszeństwa,

- bezczelność i pyskowanie,

- rywalizację między rodzeństwem,

- kłamanie,

- przeklinanie,

- niską samoocenę i brak pewności siebie.Łagodna dyscyplina znajdzie zastosowanie w odniesieniu do dzieci w różnym wieku – od raczkujących maluchów po nastolatków. Ta książka to mnóstwo motywacji i zestaw narzędzi do zmiany podejścia na bardziej uważne

i współczujące.Czy dyscyplina może być łagodna? Sarah Ockwell-Smith przekonuje, że wychowywanie dzieci to przede wszystkim praca nad sobą i wzajemne inspirowanie do rozwoju. Zachęca, aby bliskie relacje budować na uważności, empatii i szacunku.

A także wiedzy o sobie i dzieciach – bo przecież nie karzemy ryby za to, że nie umie chodzić.

- Anna Kario-Skoczylas, blog bezkarinagród.plNareszcie książka, która koncentruje się na rozwiązaniach z poszanowaniem obu stron – z uwzględnieniem trudności zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Drogą do celu jest więc zrozumienie i bliskość, nazywanie potrzeb i emocji, a także realistyczne oczekiwania. Zaskoczy Was ilość konkretnych sytuacji, przykładów i rozwiązań!

- Patrycja Ptaszek, blog mamowato.plKsiążka uwzględnia trudności występujące zarówno po stronie dzieci, jak i rodziców. Autorka pokazuje, jak wzajemne zrozumienie potrzeb przynosi rozwiązania problemów, i pomaga osiągnąć bliskość, a nie są to zwykle słowa kojarzone z dyscypliną!

 - dr Suzanne Zeedyk, psycholog rozwoju człowieka, honorowy współpracownik Uniwersytetu DundeeSarah Ockwell-Smith to licencjonowany psycholog. Po urodzeniu pierwszego dziecka wyszkoliła się jako nauczycielka prenatalna i porodowa oraz doula poporodowa. Podjęła również szkolenie w zakresie hipnoterapii oraz psychoterapii i jest członkiem British Sleep Society. Jest współzałożycielką strony GentleParenting (www.gentleparenting.co.uk) oraz autorką bloga www.sarahockwell-smith.com. Regularnie pisze dla magazynów parentingowych oraz występuje w roli eksperta ds. rodzicielstwa w krajowej telewizji i radiu.


Szczegóły: Łagodna dyscyplina. - Ockwell-Smith Sarah

Tytuł: Łagodna dyscyplina.
Podtytuł: Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci
Autor: Ockwell-Smith Sarah
Wydawnictwo: Laurum
ISBN: 9788380877115
Tytuł oryginału: The Gentle Discipline Book: How to raise co-operative, polite and helpful children
Tłumacz: Malcherek Monika
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Format: 14.1x21.8cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.544 kg
Podobne do: Łagodna dyscyplina. - Ockwell-Smith SarahPromocje