Niemiecki w pracy: Produkcja Deutsch im Beruf: Produktion

,

Książka

Niemiecki w pracy: Produkcja
Deutsch im Beruf: Produktion

,

  • Wydawnictwo: Poltext
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788381751131
  • Ilość stron: 260
  • Format: 14.5 x 21 cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 47,01 PLN
Nasza cena 30,87 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 47,01 PLN
Nasza cena 30,87 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Niemiecki w pracy: Produkcja - Wolski Przemysław,Engelbrecht Liesbeth

Język niemiecki - poziom A2+Kończysz studia i chcesz znaleźć praktyki lub odbyć staż w firmie niemieckojęzycznej w Polsce lub za granicą? A może musisz uporządkować lub rozwinąć słownictwo zawodowe?Odpowiedzią na powyższe potrzeby będzie ten podręcznik powstały we współpracy Uniwersytetu Warszawskiegoi Bergische Universität Wuppertal. W prosty sposób pozwoli ci on na udoskonalenie niemieckiego języka branżowego.Wszyscy bohaterowie tej książki (murarz w niemieckiej firmie budowlanej, kierowniczka linii produkcyjnej w polskiej siedzibie oraz studentka na praktykach w winnicy) to postacie stworzone na bazie prawdziwych osób i wydarzeńz niemieckich firm. Na podstawie scenek z ich udziałem prześledzisz i przećwiczysz słownictwo, wyrażenia oraz elementy gramatyki spotykane w różnych zakładach pracy i na różnych stanowiskach.W książce znajdziesz:

- dialogi i inne teksty w języku niemieckim wraz z ich tłumaczeniami na język polski oraz ich nagrania,

- komentarze kulturoznawcze i gramatyczne,

- ćwiczenia oraz klucz do ćwiczeń,

- glosariusze,

- grafiki sytuacyjne.Na podstawie krótkich rozmówek odbywających się w różnych firmach zobaczysz na przykład, jak przebiegają small talki między pracownikami, w jaki sposób można mówić o maszynach produkcyjnych czy jak zachęcić inwestora do współpracy. Poznasz również potencjalne problemy, takie jak kradzież czy zasłabnięcie współpracownika.Dr Przemysław Wolski jest starszym wykładowcą w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia z dydaktyki i praktycznej nauki języka niemieckiego. Interesuje się wykorzystaniem mediów cyfrowych oraz autonomią w nauce języków obcych. W ramach programu Erasmus wykładał dydaktykę w wyższych szkołach pedagogicznych w Halden (Norwegia), Györ (Węgry), Krems (Austria), Freiburg (Niemcy). W latach 2017 – 2018 prowadził seminarium na Uniwersytecie w Wuppertalu. Jest autorem licznych podręczników i materiałów cyfrowych do nauki języków obcych, programów nauczania oraz publikacji naukowych.Liesbeth Engelbrecht jest nauczycielką szkół średnich i zawodowych w Austrii. Po ukończeniu studiów ekonomicznych pracowała w biurze architektonicznym. W roku 2011 ukończyła studia pedagogiki specjalnej, a w 2015 studia nauczycielskie w zakresie języka niemieckiego i geografii. W latach 2013-2018 była zatrudniona w Biurze Współpracyz Zagranicą Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Wiedniu/Krems (Kirchliche Pädagogische Hochschule). Jako członek zespołu badawczego tejże uczelni zajmowała się włączającym nauczaniem języków obcych w pierwszym i drugim etapie edukacyjnym.REDAKCJA NAUKOWA:

Prof. dr Christian Efing zajmuje się dydaktyką języka i literatury niemieckiej na Uniwersytecie w Wuppertalu (Bergische Universität Wuppertal). Jego zainteresowania naukowe dotyczą języka i komunikacji w kształceniu zawodowym, prowadzi również badania w dziedzinie lingwistyki odmian języka. Jest założycielem platformy berufsbildungssprache.de oraz redaktorem naukowym interdyscyplinarnego podręcznika Sprache und Kommunikation in der beruflichen Aus- und Weiterbildung. Od roku 2015 kieruje projektem współpracy instytucjonalnej z Uniwersytetem Warszawskim, na którym wielokrotnie obejmował stanowisko profesora wizytującego w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.Szczegóły: Niemiecki w pracy: Produkcja - Wolski Przemysław,Engelbrecht Liesbeth

Tytuł: Niemiecki w pracy: Produkcja
Podtytuł: Deutsch im Beruf: Produktion
Autor: Wolski Przemysław, Engelbrecht Liesbeth
Wydawnictwo: Poltext
ISBN: 9788381751131
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 260
Format: 14.5 x 21 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: