Podziemia W głąb czasu

Książka

Podziemia
W głąb czasu

  • Wydawnictwo: Poznańskie
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788366553576
  • Ilość stron: 520
  • Format: 15 x 21 cm
  • Oprawa: Zintegrowana
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2021-05-17)
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 29,78 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 29,78 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Podziemia - Macfarlane Robert

Pod ziemią umieszczamy to, co cenne, co kochamy lub chcemy chronić; niekiedy ukrywamy to, co szkodliwe. Jednak to, co zostało kiedyś pogrzebane w ziemi, może w niej trwać dłużej od nas. I może nieoczekiwanie uderzyć z wielką siłą.

W Arktyce złoża metanu wyciekają przez szczeliny w topniejącej wiecznej zmarzlinie. Na Syberii gigantyczny krater pochłonął dziesiątki tysięcy drzew. Cofające się lodowce zwracają ciała śmiałków, którzy próbowali

zdobyć je lata temu. Natomiast w Grenlandii spod lodu wyłoniła się nieużywana baza rakietowa z czasów zimnej wojny, pełna odpadów chemicznych.

W epoce znaczącego wpływu człowieka na ekosystem i geologię naszej planety, w dobie permanentnego kryzysu, potrzeba zrozumienia krain podziemnych jest pilniejsza niż kiedykolwiek. Nie uciekniemy z niespokojnej

teraźniejszości. Robert Macfarlane namawia nas, byśmy na nowo przemyśleli zmiany, które dotyczą nas wszystkich – teraz i tutaj, a w „Podziemiach” pokazuje nam nową perspektywę. Właściwe pytanie zatem brzmi: Co zostawimy po sobie?Czy jesteśmy dobrymi przodkami? To pytanie dudni w tej książce jak echo na dnie krasowego leja albo w paryskich katakumbach. Ale Macfarlane’owi nie chodzi wyłącznie o zaglądanie w ciemne dziury – to, co w nich znajduje, traktuje jako bodziec do namysłu nad długofalową spuścizną ludzkości. A więc głębokość nie jako określenie przestrzeni, ale czasu, i to zarówno w przód, jak i wstecz. Potrzebujemy dziś takich książek – i pytań – jak żadnych innych, żeby wymyślić cały ten nieszczęsny antropocen na nowo.

Adam RobińskiSzczegóły: Podziemia - Macfarlane Robert

Tytuł: Podziemia
Podtytuł: W głąb czasu
Autor: Macfarlane Robert
Wydawnictwo: Poznańskie
Seria: Podróże
ISBN: 9788366553576
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 520
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: Zintegrowana
Waga: 0.585 kg
Promocje