Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik

Książka

Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik

  • Wydawnictwo: GWP
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 978-83-7489-838-6
  • Ilość stron: 236
  • Format: 16.5 x 23.5 cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 36,99 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 36,99 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik - Cassiello-Robbins Clair

Osoby zmagające się z zaburzeniami emocjonalnymi odczuwają silne, niechciane, przytłaczające emocje, które uniemożliwiają im osiąganie ważnych celów życiowych i obniżają komfort życia. Negatywnie odbierają własne przeżycia, doświadczają dyskomfortu wywołanego przez powiązane z nimi doznania fizyczne, są dla siebie bardzo surowe. Intensywnie odczuwają lęk, smutek, złość czy poczucie winy. W celu uniknięcia trudnych przeżyć podejmują działania, które chwilowo poprawiają samopoczucie, lecz na dłuższą metę prowadzą do nasilenia przykrych odczuć. Często cierpią też na zaburzenia współistniejące.Program terapeutyczny opisany w niniejszej książce jest przeznaczony dla osób dotkniętych zaburzeniami emocjonalnymi, takimi jak zaburzenie paniczne, fobia społeczna, zaburzenie lękowe uogólnione, zaburzenie stresowe pourazowe, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne oraz depresja. Pomaga lepiej zrozumieć odczuwane emocje i rozpoznać działania podejmowane w reakcji na nie. Zmierza do zmiany nawyków związanych z regulacją emocji, aby zmniejszyć intensywność i częstotliwość narzucających się, przytłaczających doświadczeń emocjonalnych. Uczy, że emocje – nawet te trudne i niewygodne – pełnią ważną funkcję, dlatego tak istotna jest ich akceptacja, pozwalająca zapanować nad odruchową reakcją, aby reagować skuteczniej.Celem programu terapeutycznego jest nabycie umiejętności radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami, czemu służą:

- lepsze zrozumienie własnych przeżyć emocjonalnych,

- dopuszczanie do siebie emocji oraz ich akceptowanie,

- podważanie automatycznych myśli i rozwijanie elastyczności poznawczej,

- oswojenie się z doznaniami fizycznymi wpływającymi na sposób przeżywania emocji,

- eliminowanie zachowań emocjonalnych i zastępowanie ich bardziej przystosowawczymi.Niniejszy poradnik – stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty – służy do powtarzania i utrwalania informacji uzyskanych podczas sesji. Zawiera wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań wyznaczonych przez terapeutę. Jest źródłem rzetelnej wiedzy dla osób uczestniczących w terapii, wspierając ich działania między sesjami. Uwzględniono w nim także wskazówki dotyczące zapobiegania nawrotom zaburzenia."Podręcznik terapeuty i towarzyszący mu niniejszy poradnik to klarowna i łatwa do przyswojenia wykładnia tego, jak krok po kroku prowadzić opartą na dowodach terapię poznawczo-behawioralną niezależnie od rodzaju zaburzeń emocjonalnych. Prezentowane transdiagnostyczne podejście integrujące różne nowe zjawiska, takie jak uważność, uwiarygadniają zarówno badania naukowe potwierdzające jego skuteczność, jak i osoba głównego autora – wybitnego klinicysty i naukowca, który przez ostatnich kilka dekad wywierał znaczący wpływ na rozwój psychoterapii i psychologii klinicznej, szczególnie w obszarze zaburzeń lękowych. Książka zdecydowanie warta lektury, a opisany protokół – zastosowania w praktyce."

dr hab. n. med. Paweł Holas

psychiatra, psychoterapeuta i superwizor PTTPB,

Wydział Psychologii UW"Niniejszy poradnik to doskonałe narzędzie dla wszystkich osób zmagających się z depresją i lękiem. Zawiera przystępnie opisaną teorię, ćwiczenia pomagające uporać się ze spadkami nastroju i odczuwanym napięciem, a także zestaw najbardziej aktualnych informacji na temat funkcjonowania człowieka. Czerpie z tradycji terapii o udowodnionej naukowo skuteczności, a jego autorzy należą do najbardziej uznanych badaczy współczesnej psychoterapii."

Agnieszka Wroczyńska

certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka PTTPB


Szczegóły: Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik - Cassiello-Robbins Clair

Tytuł: Transdiagnostyczna terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń emocjonalnych. Poradnik
Autor: Cassiello-Robbins Clair
Wydawnictwo: GWP
Kod paskowy: 9788374898386
ISBN: 978-83-7489-838-6
Tytuł oryginału: Unified Protocol for Transdiagnostic Treatment of Emotional Disorders. Therapist Guide
Tłumacz: Pałynyczko-Ćwiklińska Agnieszka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 236
Format: 16.5 x 23.5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Promocje