Jak rozmawiać z furiatami Techniki, ćwiczenia, strategie

Książka

Jak rozmawiać z furiatami
Techniki, ćwiczenia, strategie

  • Wydawnictwo: Zwierciadło
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788381321808
  • Ilość stron: 340
  • Format: 14.5 x 21 cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2020-10-22)
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 26,16 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 26,16 PLN
Oszczędzasz 41%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jak rozmawiać z furiatami - Goulston Mark

Nie oszukujmy się – wszyscy znamy ludzi, którzy często lub tylko czasami zachowują się irracjonalnie. Niezależnie od tego, jak bardzo staramy, nic nie działa.

Co więc można zrobić? Jak rozmawiać z kimś, kto sam się nie kontroluje? Co zrobić ze współmałżonkiem, który wrzeszczy, nastolatkiem, który trzaska drzwiami i zamyka się w pokoju, szefem, który cię upokarza, albo mądralą, który doprowadza cię do białej gorączki za każdym razem, gdy otworzy usta?Małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, kariery, firmy – osoby nieracjonalne potrafią pociągnąć  je na dno manipulacjami, rozchwianiem emocjonalnym i niezdolnością do zdroworozsądkowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Nie da się z nimi wygrać, ignorując ich albo próbując z nimi polemizować. Można jednak spróbować sobie z nimi poradzić.W swojej książce Jak rozmawiać z furiatami uznany psychiatra Mark Goulston pokazuje, jak to zrobić. To lektura dla każdego, kto znajduje się w pułapce dezorientujących, stresujących lub po prostu beznadziejnych relacji w życiu osobistym czy zawodowym. Autor pomaga rozwiązać zagadki zbyt emocjonalnych zachowań i wyjaśnia, jak rozwijają się błędne schematy myślowe. Jego wnikliwym wnioskom towarzyszą nieoczywiste strategie, które sprawdziły się w powstrzymaniu nieracjonalnego zachowania, a także przykłady i ćwiczenia, które pokazują, jak je stosować.Z poradnika dowiesz się m.in.:

- Jaki jest schemat działania osoby nieracjonalnej,

- Kiedy rozmawiać z rozemocjonowaną osobą, a kiedy sobie „odpuścić”,

- Jak poradzić sobie w stresującej sytuacji,

- Jak zneutralizować własne kuriozalne zachowanie (każdy z nas trochę go ma) by się opanować,

- Jak zastosować 14 prostych i skutecznych technik rozmowy, by skłonić rozmówcę do racjonalnej rozmowy,

- Jak wykorzystywać 8 taktyk, które ukierunkowane są na konkretne zachowania partnerów, nastolatków, rodziców w podeszłym wieku i inne ważne osoby w twoim życiu,

- Kiedy skorzystać z pomocy, gdy stajesz w obliczu poważnego zaburzenia.Nieracjonalne zachowanie rodzica, nastolatka, szefa czy współmałżonka nie musi być dla ciebie źródłem cierpienia. Dzięki lekturze  Jak rozmawiać z furiatami będziesz mógł skorzystać z pomocy psychiatry i uzyskać skuteczne narzędzia komunikacji do uporania się z problemem. Nauczysz się przekształcać trudne spotkanie w produktywną rozmowę i tworzyć praktyczne, a może nawet ciepłe relacje z ludźmi, którzy kiedyś wyprowadzali cię z równowagi.Dr Mark Goulston - jest cenionym psychiatrą, konsultantem, coachem i doradcą biznesowym. Napisał bestsellery Po prostu słuchaj. Sztuka porozumienia i Jak unikać życiowych porażek, a także szereg innych popularnych książek. Pisze dla Harvard Business Review, Fast Company, Business Insider, Huffington Post  i Psychology Today. Jest współprowadzącym cotygodniowego programu radiowego, a także często gości w uznanych mediach, w tym w „The Wall Street Journal”, „Fortune”, „Newsweek”, „Time”, CNN, Fox News oraz w programie TODAY. Mieszka w Los Angeles.


Szczegóły: Jak rozmawiać z furiatami - Goulston Mark

Tytuł: Jak rozmawiać z furiatami
Podtytuł: Techniki, ćwiczenia, strategie
Autor: Goulston Mark
Wydawnictwo: Zwierciadło
ISBN: 9788381321808
Tytuł oryginału: Talking to Crazy
Tłumacz: Trzcińska-Hildebrandt Agata
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 340
Format: 14.5 x 21 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Promocje

Inne pozycje tego autora: Goulston Mark (1)