Książka
  • Wydawnictwo: Dwukropek
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788381411783
  • Ilość stron: 132
  • Format: 25.0x29.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2020-09-28)
Cena 50,00 PLN
Nasza cena 32,75 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 50,00 PLN
Nasza cena 32,75 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wielcy muzycy - Janowski Robert, Szymanowicz Maciej

Książka pod patronatem czytam.pl!

Kolejna część nagradzanej serii Wielcy ludzie. Po odkrywcach, naukowcach i wynalazcach przyszedł czas na muzyków. O najwybitniejszych postaciach muzyki rozrywkowej opowiedział Robert Janowski, a całość zilustrował Maciej Szymanowicz. Dowiemy się, skąd wzięła się nazwa ABBA, co lubił jadać Elvis Presley, ile par okularów ma Elton John oraz wielu innych ciekawych informacji.Kim są muzycy? Mówiąc o muzykach, najczęściej mamy na myśli kompozytorów, czyli tworców muzyki, ale z nimi czasem bywa tak jak z dramaturgami, którzy potrafią napisać najlepszą sztukę, ale już nie odegrają jej na scenie. Dlatego równie ważni są wykonawcy muzyki. Zdarzają się jednak i tacy kompozytorzy, którzy są niedoścignionymi wykonawcami własnych utworów. W tej książce opowiem wam zarówno o jednych, jak i o drugich – o twórcach muzyki rozrywkowej i o jej wykonawcach. Po prostu o fantastycznych muzykach.

Robert JanowskiCi, którzy tworzą muzykę, tworzą rzeczywistość równie intensywnie, jak wynalazcy i naukowcy. Przykłady twórców i twórczyń muzyki, tworzących piękno w czystym wydaniu, a dzięki pasji, talentom, pracy i wrażliwości – tworzących także historię. A jeżeli dodamy do opowieści o nich bajeczną oprawę wizualną, to trudno będzie znaleźć lepiej nadający się do tego celu… instrument. “Wielcy Muzycy” to właśnie taki instrument. Myślę, że najlepszy z możliwych. Bo będzie wręcz muzyką dla Waszych uszu.

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020Szczegóły: Wielcy muzycy - Janowski Robert, Szymanowicz Maciej

Tytuł: Wielcy muzycy
Autor: Janowski Robert, Szymanowicz Maciej
Wydawnictwo: Dwukropek
Seria: WIELCY LUDZIE
ISBN: 9788381411783
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 132
Format: 25.0x29.0cm
Oprawa: Twarda
Promocje

Inne pozycje tego autora: Janowski Robert, Szymanowicz Maciej (1)