Biblioteka w oblężonym mieście O wojnie w Syrii i odzyskanej nadziei

Książka

Biblioteka w oblężonym mieście
O wojnie w Syrii i odzyskanej nadziei

Wysyłka:
Jutro (piątek 2021-05-14)
Cena 46,00 PLN
Nasza cena 38,25 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 46,00 PLN
Nasza cena 38,25 PLN
Oszczędzasz 16%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Biblioteka w oblężonym mieście - Thomson Mike

Opowieść o wojnie, odwadze i miłości do książek Na Darajję – syryjskie miasto niedaleko Damaszku – od samego początku konfliktu spadał grad bomb i pocisków. Wszystko wokół zamieniło się w morze ruin. Głęboko pod gruzami kryło się jednak pewne sekretne miejsce. Podziemna biblioteka była oazą spokoju, podczas gdy na ulicach rozlegały się wystrzały i dochodziło do eksplozji. Wzdłuż ścian ciągnęły się długie rzędy książek – syryjska poezja, teksty religijne, kryminały Agaty Christie i encyklopedie.  Ryzykując życiem, mieszkańcy Darajji szukali książek w ruinach i przynosili je do biblioteki. Katalogowali tytuły, układali tomy na półkach, organizowali czytelnicze kluby dyskusyjne, a nawet szorowali podłogi. Tajny księgozbiór stał się dla nich symbolem nadziei i wiary w wartość kultury. Reportaż Thomsona to nie tylko historia niezwykłej biblioteki i wspaniałych ludzi, którzy doprowadzili do jej powstania. To także świadectwo nieprzemijającej potęgi literatury, która inspiruje i daje siłę do zmiany świata. Biblioteka w oblężonym mieście pokazuje, że czytanie to przywilej, który należy docenić. Udowadnia, że książki mają moc zmieniania świata i człowieka, nawet w najbardziej tragicznych okolicznościach. Że dają nadzieję i realnie budują lepsze jutro.Diana Chmiel "Bardziej lubię książki niż ludzi"Przepełniona współczuciem i inspirująca.

„New York Times” To poruszające świadectwo pasji czytelnictwa kierującej grupką syryjskich studentów przekonanych o dobroczynnym wpływie literatury   

„The Times Literary Supplement” Niewiarygodna historia, która pokazuje, jak w kraju targanym wojną rozkwitła pewna biblioteka.  

„Woman & Home” Inspirująca książka o tym, jak ludzie wznoszą się na szczyty człowieczeństwa i w ogniu walki przezwyciężają wrogość dzięki pasji i miłości do tajnej biblioteki.  

David Nott Niesamowicie porywająca.  

„Daily Mail” Mike Thomson – wielokrotnie nagradzany korespondent BBC zajmujący się sprawami międzynarodowymi. W swojej pracy podróżował do targanych konfliktami regionów na całym świecie. Był w Syrii, Iraku, Afganistanie, Somalii, Korei Północnej, Darfurze, Demokratycznej Republice Konga, Sierra Leone, Republice Środkowoafrykańskiej i Synaju Północnym. Potajemnie pracował w takich miejscach, jak Libia, Zimbabwe czy Mjanma, relacjonował także najważniejsze wydarzenia z całego świata, między innymi wojnę w Syrii, wybory kilku amerykańskich prezydentów, niszczycielskie trzęsienie ziemi na Haiti, upadek Mu'ammara al-Kaddafiego i pogrzeb Nelsona Mandeli.


Szczegóły: Biblioteka w oblężonym mieście - Thomson Mike

Tytuł: Biblioteka w oblężonym mieście
Podtytuł: O wojnie w Syrii i odzyskanej nadziei
Autor: Thomson Mike
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kod paskowy: 9788323348825
ISBN: 978-83-233-4882-5
Tytuł oryginału: Syria's Secret Library. The True Story of How a Besieged Syrian Town Found Hope
Tłumacz: Homańczyk Andrzej
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 288
Format: 13,7 x 20,5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Promocje