Jaipur (nowa edycja) Wiek: 10+

Gra

Jaipur (nowa edycja)
Wiek: 10+

  • Producent: Rebel
  • EAN: 3558380063889
  • Oprawa: pudełko
Wysyłka:
Jutro (piątek 2020-12-04)
Cena 79,95 PLN
Nasza cena 61,45 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 79,95 PLN
Nasza cena 61,45 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jaipur (nowa edycja)

Pojedynek najlepszych handlarzy!W stolicy Radżastanu trwają poszukiwania nowego ministra handlu. Jako jeden z najlepszych w swoim fachu, postanawiasz podjąć wyzwanie i zgromadzić więcej bogactw od przeciwnika. W ciągu kolejnych tygodni wyznaczanych rundami będziecie odwiedzali targ, by gromadzić i sprzedawać rozmaite dobra. Kto okaże się sprytniejszy?Jaipur to popularna, dwuosobowa gra, w której uczestnicy wcielają się w handlarzy dynamicznie wymieniających towary na wspólnym targu. Pobierając karty na rękę i wymieniając je na inne będziecie starali się zgromadzić zestawy upatrzonych surowców, a następnie wymienić je na walutę. Poszczególne towary różnią się wartością, opłaca się też sprzedawać większe ilości tego samego dobra na raz, by uzyskać punkty bonusowe. Zwycięża gracz, który wygra 2 rundy, zdobywając pieczęcie uznania.Na czym to polega?Każdy z graczy posiada na ręce karty towarów. W swojej turze może wykonać jedną z dwóch akcji:ZAKUP, czyli:

- wzięcie pojedynczej karty towaru z targu i zastąpienie jej nową

- wymiana kart z ręki na karty z targu w stosunku 1:1

- wzięcie wszystkich wielbłądów z targu i zastąpienie ich nowymi kartami towarów.SPRZEDAŻ, czyli wymiana zestawu towarów jednego rodzaju na żetony w odpowiednim kolorze.W ten sposób handlujemy w dynamiczny sposób do momentu, aż wyczerpią się 3 kolory żetonów lub skończy się stos kart towarów.

Co wyróżnia nową edycję?Ta wersja to odświeżony projekt pudełka, kart i żetonów. Sama rozgrywka się nie zmieniła.Dlaczego pokochasz tę grę?

- Jaipur to kwintesencja gry dwuosobowej: oferuje pojedynek, w którym nieustannie musimy porównywać swoją strategię ze strategią przeciwnika. Z jednej strony dbamy o swoje cele, z drugiej staramy się nie pomagać zbytnio drugiej stronie.

- Gra pozbawiona jest bezpośredniej negatywnej interakcji, ale mamy możliwość pokrzyżować szyki przeciwnikowi, np. podbierając mu dany towar.

- W tym tytule nie ma przestojów: to dynamiczna, handlowa karcianka, w której sposób rozgrywki przyjemnie nawiązuje do atmosfery prawdziwego targowiska.

- Jest niewielka, poręczna i lekka, dzięki czemu świetnie sprawdza się w podróży.

- To niezwykle satysfakcjonujący tytuł. Pojedyncza rozgrywka trwa około 30 minut, ale po pierwszej chce się rozegrać kolejną, kolejną i kolejną...Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez grę:

2010 Zwycięzca Fairplay À la carte

2010 Nominacja Golden Geek do Najlepsze dwuosobowej gry planszowej

2010 Nominacja do Golden Geek Najlepsza gra karciana

2010 International Gamers Award - Strategia dla dwóch graczy

2010 Finalista Lys Grand Public

2010 Rekomendacja Spiel des Jahres

2011 Zwycięzca w kategorii "Najlepsza Nowa Karciana Gra Familijna" Games Magazine

2014 Finalista Juego del AñoZawartość pudełka:

- 55 kart

- 60 żetonów

- instrukcjaLiczba graczy: 2

Średni czas gry: ok. 30 minut

Wiek: 10+


Szczegóły: Jaipur (nowa edycja)

Nazwa: Jaipur (nowa edycja) Wiek: 10+
Producent: Rebel
Kod paskowy: 3558380063889
Oprawa: pudełko
Waga: 0.28 kg
Promocje