Fraktal na stulecie. Trójkąt Sierpińskiego

Książka

Fraktal na stulecie. Trójkąt Sierpińskiego

  • Wydawnictwo: Omega
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788372677389
  • Ilość stron: 276
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 36,00 PLN
Nasza cena 29,08 PLN
Oszczędzasz 19%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 36,00 PLN
Nasza cena 29,08 PLN
Oszczędzasz 19%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Fraktal na stulecie. Trójkąt Sierpińskiego - Gryszka Karol

Ze wstępu autora:

(…) pozycji w literaturze polskiej poświęconych fraktalom, a w szczególności napisanej przez Polaka jest niewiele. Są to albo pozycje akademickie, albo tłumaczenia książek zagranicznych.

Niedostatek pozycji popularnonaukowych stanowił dla mnie punkt zwrotny do podjęcia prac nad własną książką, która (mam nadzieję) uzupełni lukę na polskim rynku wydawniczym. (…) Zbierając różne informacje o trójkącie Sierpińskiego, ale również o fraktalach, trafiłem na wiele wcześniej mi nieznanych koncepcji. Jednocześnie w trakcie pisania postawiłem sobie pewien dodatkowy cel – opisać wybrane idee nie tylko na jednym przykładzie – trójkącie Sierpińskiego, ale również na innych obiektach o podobnej strukturze. Dlatego choć jest to książka o trójkącie Sierpińskiego, Czytelnik dostrzeże w niej rysunki i opisy wielu innych fraktali. Opisując wybrane idee starałem się zrobić to jednocześnie w sposób bardzo przystępny – taki, aby zrozumienie na przykład czym są L-systemy albo automaty komórkowe nie wymagało od Czytelnika żadnej wcześniejszej wiedzy matematycznej. W szczególności pewne trudne pojęcia lub definicje staram się albo przypomnieć, albo przedstawić w sposób możliwie intuicyjny.

Książka ma charakter obrazowy – znajdują się w niej dziesiątki grafik przedstawiających trójkąt Sierpińskiego widziany z różnych perspektyw (jakich – zapraszam do lektury!) oraz rysunki innych fraktali. Dla ułatwienia czytania niektóre rysunki powtórzone są wielokrotnie lub umieszczone obok innych tak, aby ułatwić czytanie oraz możliwość porównywania jednego rysunku z innym. Jednocześnie książka stara się w minimalnym stopniu operować abstrakcją, a tam gdzie jest to możliwe, wyjaśnione zostają wszelkie zawiłości matematyki wyższej oraz niektóre zagadnienia z matematyki szkolnej.

Mam wielką nadzieję na to, że czytając niniejszą książkę przygoda z fraktalami okaże się nie tylko lekturą przyjemną, ale również inspirującą. Inspirującą do rysowania, programowania czy poszukiwania przez Czytelnika dalszych informacji o fraktalach…


Szczegóły: Fraktal na stulecie. Trójkąt Sierpińskiego - Gryszka Karol

Tytuł: Fraktal na stulecie. Trójkąt Sierpińskiego
Autor: Gryszka Karol
Wydawnictwo: Omega
ISBN: 9788372677389
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 276
Oprawa: miękka
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: