Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu

Książka

Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu

  • Wydawnictwo: Albatros
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788381259637
  • Ilość stron: 408
  • Format: 16.5x23.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 54,90 PLN
Nasza cena 43,41 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 54,90 PLN
Nasza cena 43,41 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu - Robert Matzen

Audrey Hepburn mówiła o sobie, że wojna ją ukształtowała. A jednak w żadnej z biografii nie znajdziemy wiadomości na temat jej młodości w ogarniętej wojną Holandii. Aż do teraz.Robert Matzen odsłania przed czytelnikami zapomniany dotąd rozdział z życia Audrey Hepburn, i robi to w iście filmowy sposób.Nieznane fakty na temat jej rodziny, część zatajana nawet przez FBI. Trauma wojny, kiedy Hepburn pomagała działaczom ruchu oporu, pracowała jako wolontariuszka w szpitalu, przeżyła bitwę o Arnhem i prawie umarła z głodu w czasie ostatniej wojennej zimy. Życie ze świadomością, że jej ojciec był nazistowskim szpiegiem, a matka wspierała Hitlera przez pierwsze dwa lata okupacji.Robert Matzen solidnie przygotował się do tej książki. W holenderskich archiwach dotarł do nieznanych dotąd  materiałów źródłowych, wykorzystał dzienniki pisane przez naocznych świadków zdarzeń, przeprowadził wywiady z ich potomkami. Wiele z zamieszczonych w książce zdjęć pochodzi z prywatnego archiwum aktorki. Są wydawane po raz pierwszy.Bez wydarzeń II wojny światowej nie sposób zrozumieć Audrey Hepburn i tego, kim się stała.Wielu nie wie o dorastaniu Hepburn w Holandii w czasie nazistowskiej okupacji. Książka Matzena w poruszający sposób opisuje doświadczenia, które uformowały jej charakter i pozostawiły po sobie koszmary, które nawiedzały ją do końca życia. Matzen zaoferował nam świetną historię intymną, intensywną i niemożliwą do zapomnienia. Prowadzi nas nie tylko w głąb wojny, ale też w głąb ludzkiego serca.

- Foreword ReviewsMatzen pokazuje, jak wojna ukształtowała silną i niezwykłą osobowość Hepburn. Obrazowe szczegóły wielkiego ubóstwa, nieustających nalotów i działalności ruchu oporu przywołują klimat tamtych czasów. Matzen stworzył żywy obraz ludności cywilnej w czasach wojny oraz jednej dziewczyny, która stała się później gwiazdą Hollywood.

- Publishers WeeklyŚwietnie napisana, wciągająca książka, która ujawnia nieznane fakty o przeszłości, pochodzeniu i młodości jeden z ikon światowego kina. To historia o niebezpieczeństwie, niepewności i determinacji, by przetrwać w obliczu zagrożenia, która została zilustrowana unikalnymi fotografiami.

- Rex Reed, krytyk filmowy, autor i dziennikarz w New York Observer


Szczegóły: Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu - Robert Matzen

Tytuł: Audrey Hepburn. Tancerka ruchu oporu
Autor: Robert Matzen
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 9788381259637
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 408
Format: 16.5x23.5 cm
Oprawa: twarda
Promocje

Inne pozycje tego autora: Robert Matzen (1)