Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Przewodnik praktyka

,

Książka

Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Przewodnik praktyka

,

  • Wydawnictwo: GWP
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 978-83-7489-860-7
  • Ilość stron: 512
  • Format: 16.5x23.5 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 109,90 PLN
Nasza cena 101,88 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 109,90 PLN
Nasza cena 101,88 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Przewodnik praktyka - Kołakowski Artur, red.

Doświadczeni polscy terapeuci o praktycznej stronie psychoterapii dzieci i młodzieżyWielu osobom rozpoczynającym praktykę psychoterapeutyczną przeprowadzenie całego procesu leczenia dziecka lub nastolatka – od momentu pierwszej wizyty do zakończenia terapii – może nastręczać trudności. Nasuwać się mogą wątpliwości:Czy ważne są cele dziecka, czy rodzica? Czy po terapii dziecko ma lepiej spełniać oczekiwania dorosłych, czy też budować swoją autonomię? Jak zaplanować udział rodziców w psychoterapii? Który program terapeutyczny wybrać? Jak budować zaangażowanie w terapię?Niniejszy przewodnik to nieocenione źródło wiedzy dla osób pracujących terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą. Autorzy – doświadczeni polscy terapeuci – ukazują z praktycznego punktu widzenia zasady, metody oraz niuanse pracy z tą grupą wiekową. Dzielą się swoją wiedzą i warsztatem, wyjaśniając, jak interpretować i realizować ustrukturyzowane programy terapii poznawczo-behawioralnej oraz jak uzupełnia się podejście klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej z trzecią falą terapii behawioralnych. Uwzględniając wszystkie aspekty procesu terapeutycznego, przedstawiają kolejne etapy pracy z dzieckiem od momentu jego pierwszej wizyty z rodzicami w gabinecie, w tym:

• stawianie diagnozy,

• tworzenie planu leczenia,

• zawieranie kontraktu z pacjentem i jego rodzicami,

• wybór programu terapeutycznego,

• opracowanie konceptualizacji przypadku,

• budowane relacji,

• wzbudzanie motywacji,

• omawianie trudności w pracy z pacjentem podczas superwizji.Prezentowane wiadomości zostały zilustrowane przykładami i opisami przypadków leczenia takich zaburzeń, jak: depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, PTSD, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, samookaleczenia, zaburzenia odżywiania, ADHD, agresja i zaburzenia zachowania, choroba tikowa, moczenie nocne oraz zanieczyszczanie się.

Książka zawiera zestaw przydatnych materiałów do wykorzystania w trakcie terapii – zarówno jako podpowiedź dla specjalisty (wzór wywiadu, schemat sesji, wzory kontraktów terapeutycznych, szablony do konceptualizacji), jak i do pracy z dzieckiem i jego rodzicami podczas sesji.Ta niezwykle potrzebna książka to kompendium wiedzy na temat psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Autorzy krok po kroku prowadzą czytelnika przez najważniejsze problemy, z którymi spotykają się psychoterapeuci pracujący z młodymi ludźmi. W książce znajdziemy przystępnie podaną teorię z ogromną dawką praktyki – wskazówki, przykłady z praktyki klinicznej, propozycje ćwiczeń, trafne metafory. Jej zaletą jest także ukazanie możliwości, jakie daje otwartość na łączenie klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej z modelami trzeciej fali terapii behawioralnych. Dopisuję ją do swojej listy książek, które są dla mnie szczególnie ważne – od razu na sam szczyt.

Paulina Jarecka

- psycholog dziecięcy, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny,

autorka bloga Dzieciecapsychologia.plPierwsza na polskim rynku tak wszechstronna publikacja poświęcona terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Autorzy w przystępny i kompleksowy sposób omawiają zagadnienia związane z psychoterapią młodych pacjentów, uwzględniając między innymi kontekst szkolny i rodzinny. Przewodnik dostarcza niezbędnej wiedzy i narzędzi do leczenia najczęściej występujących zaburzeń, prowadząc czytelnika kolejno przez wszystkie etapy pracy terapeutycznej. Stanowi nieocenione źródło wiedzy dla początkujących psychoterapeutów.

- Alicja Rawinis-Tomaszewska

psycholog


Szczegóły: Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Przewodnik praktyka - Kołakowski Artur, red.

Tytuł: Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży. Przewodnik praktyka
Autor: Kołakowski Artur, red.
Wydawnictwo: GWP
Kod paskowy: 9788374898607
ISBN: 978-83-7489-860-7
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 512
Format: 16.5x23.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.97 kg
Promocje