Anioł z Monachium

Nowość

Anioł z Monachium

  • Wydawnictwo: Znak Literanova
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788324070602
  • Ilość stron: 528
  • Format: 14.4x20.5 cm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Przedsprzedaż
Cena 52,50 PLN
Nasza cena 38,63 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 52,50 PLN
Nasza cena 38,63 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Anioł z Monachium - Fabiano Massimi

Miłość, perwersja, zmowa milczeniaMonachium, 1931 rok. Na błękitnym dywanie leży dziewczyna. Obok niej pistolet jej wuja. Szeroko otwarte oczy, rozchylone usta i powiększająca się plama krwi na sukience. To Geli – ukochana siostrzenica Hitlera, która od jakiegoś czasu z nim mieszkała.Komisarz śledczy Siegfried Sauer dostaje rozkaz z samej góry: w ciągu ośmiu godzin ma zebrać zeznania i zamknąć śledztwo. Ale pytań jest z godziny na godzinę coraz więcej: czy to na pewno samobójstwo? Co łączyło Hitlera z Geli? Czy dziewczyna była w ciąży? Czemu ma złamany nos i zmasakrowaną twarz? A przede wszystkim: dlaczego to Hitlerowi najbardziej zależy na wyjaśnieniu sprawy?

Napisana na podstawie prawdziwych raportów policyjnych porywająca powieść kryminalna, która ujawnia szokujące kulisy śledztwa toczącego się w czasie marszu nazistów po władzę.Historia, w której to, co najbardziej nieprawdopodobne, jest najbardziej prawdziwe.

– Siostrzenica Hitlera zastrzelona w jego domu z jego pistoletu. – Zastępca komisarza się zamyślił. – Pogłoski krążyły już wcześniej, ale gdyby się znalazł dowód, dobry wujaszek Adolf na zawsze wyleciałby z polityki. Wyobrażasz sobie?

Sauer wytężył umysł, ale nie, nie umiał sobie tego wyobrazić. W dobie niepowstrzymanego marszu Hitlera po władzę to było nie do pomyślenia.

– A czy Partia przetrwałaby bez niego? – ciągnął Mutti. – Czy zapadłaby się jak przedziurawiony suflet? A gdyby się okazało, że to on sam ją zabił… Siggi, zdajesz sobie sprawę? Ta historia może zmienić… Historię!

Fragment powieściOpisana w powieści relacja „wuja Alfa” z siostrzenicą może budzić konsternację. „Ile w tym prawdy?” – często słyszę to pytanie. (…) Co zaskakujące, ilekroć dany aspekt tej sprawy wygląda na zbyt dziwny, by mógł być prawdziwy, właśnie wtedy istnieją potwierdzające go dokumenty.

Od AutoraFABIANO MASSIMI – pisarz z Modeny, który prześledził liczne dokumenty archiwalne, żeby zrekonstruować historię usuniętą z niemieckiej pamięci zbiorowej. Jego Anioł z Monachium stał się we Włoszech bestsellerem, a prawa do tłumaczenia sprzedano do 10 krajów.


Szczegóły: Anioł z Monachium - Fabiano Massimi

Tytuł: Anioł z Monachium
Autor: Fabiano Massimi
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324070602
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 528
Format: 14.4x20.5 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Fabiano Massimi (1)