Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę

Książka

Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę

  • Wydawnictwo: Znak Literanova
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788324072408
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.5x20.7 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2021-05-17)
Cena 49,99 PLN
Nasza cena 38,02 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,99 PLN
Nasza cena 38,02 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę - Megan Rosenbloom

Choć trudno w to uwierzyć, w zbiorach wielu szacownych bibliotek świata znaleźć można KSIĄŻKI OPRAWIONE W LUDZKĄ SKÓRĘ. Megan Rosenbloom postanowiła się dowiedzieć, skąd wzięły się te eksponaty i jaka jest ich historia - zaczęła badania nad bibliopegią antropodermiczną. Jej śledztwo otwiera przed nami MROCZNE ARCHIWA dziejów medycyny, zbrodni i kolekcjonerstwa.


Co kierowało doktorem Houghem, że zdecydował się oprawić w skórę swojej pacjentki aż trzy traktaty medyczne? Kim był George Walton, który polecił, aby jego własna skóra posłużyła za oprawę jego wspomnień (w dwóch egzemplarzach)? Czy w rewolucyjnej Francji naprawdę działała garbarnia ludzkiej skóry? I jak zmierzyć się z prawdą o makabrycznych eksponatach na półkach - czy powinniśmy wyprawić pogrzeb tak oprawionym książkom?


Choć przedmioty wykonane z ludzkiej skóry kojarzą nam się przede wszystkim z nazistowskimi zbrodniarzami, tak naprawdę mają więcej wspólnego z wiktoriańskimi chirurgami i ich badaniami anatomicznymi. Oprawione w ludzką skórę tomy to MROCZNE DZIEDZICTWO ROZWOJU WIEDZY MEDYCZNEJ, z której do dziś wszyscy korzystamy, i etyki w nauce. Aby je pokazać, Megan Rosenbloom zabiera nas w podróż po świecie nauki i zbrodni - od najwspanialszych muzeów i bibliotek przez laboratoria naukowców do cuchnących garbarni i salonów tatuażu.


LEKTURA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW RZEŹNIKÓW I LEKARZY


,,Wbrew wszystkiemu zachwycająca... Bez względu na to, jak zwariowana lub tragiczna jest historia każdej z książek, Megan Rosenbloom podchodzi do nich z tak dobrym nastawieniem, solidną naukową wiedzą i prawdziwym szacunkiem dla zmarłych, że Mroczne archiwa... stają się afirmacją życia... Mroczne? Zawsze. Obrzydliwe? Tylko czasami".


,,Wired"


,,Megan Rosenbloom to doskonała przewodniczka po mrocznym i złowrogim świecie zamieszkałym przez wiktoriańskich przestępców, porywaczy ciał i badaczy anatomii - wszystkich tych, którzy mieli swój wkład w makabryczną sztukę oprawiania książek w ludzką skórę"


Lindsey Fitzharris, autorka Rzeźników i lekarzy


Szczegóły: Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę - Megan Rosenbloom

Tytuł: Mroczne archiwa. Śledztwo w poszukiwaniu książek oprawionych w ludzką skórę
Autor: Megan Rosenbloom
Wydawnictwo: Znak Literanova
ISBN: 9788324072408
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 320
Format: 13.5x20.7 cm
Oprawa: twarda
Promocje