Kwarantanna

Książka

Kwarantanna

  • Wydawnictwo: Bo.wiem
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 978-83-233-4994-5
  • Ilość stron: 160
  • Format: 13.7x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 32,51 PLN
Nasza cena 27,98 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 32,51 PLN
Nasza cena 27,98 PLN
Oszczędzasz 13%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kwarantanna - Versteeg Wytske

Jak żyć w świecie, w którym nie wolno nikogo dotykać?Ceniony chirurg plastyczny Tomas Augustus jest jedną z niewielu osób, którym udaje się przeżyć, kiedy jego kraj paraliżuje zakaźna śmiertelna choroba. Ukryty we własnym domu, Tomas wraca wspomnieniami do życia sprzed pandemii.Z jego opowieści wyłania się historia życia zimnego i cynicznego człowieka, który nie przejmuje się niczym: ani groźnym wypadkiem z dzieciństwa, ani antypatią rówieśników czy nawet śmiercią matki. Pogardza ludźmi, a swojej żony nienawidzi. Pewnego dnia, ku własnemu zaskoczeniu, dopada go granicząca z obsesją fascynacja dużo młodszą Marią. Czy to szansa, by odejść od kłamstwa, w jakim żyje? Czy będzie na to czas?Kwarantanna to umieszczona w niedalekiej przyszłości dystopia i jednocześnie głęboko poruszająca powieść psychologiczna. I choć powstała pięć lat przed wybuchem pandemii Covid-19, to współcześnie jej wymowa jest jeszcze bardziej aktualna.„Kunszt Versteeg tkwi w tym, że z próżnego naczynia udaje jej się wyczarować intrygującą postać, że potrafi napisać bajkę, nie popadając przy tym w moralizatorstwo. Nieważne, jak szaleńczo to zabrzmi: ostatecznie czytelnik współczuje potworowi. A to właśnie współczucia nam trzeba”.

„de Volkskrant”„Prawdziwa czytelnicza uczta (…). Swoją trzecią powieścią Wytske Versteeg udowadnia, że jeśli chodzi o kompozycję, subtelność obrazowania, wymowę, a z pewnością styl, jest jedną z najlepszych autorek swego pokolenia. Być może po prostu najlepszą”.

„NRC Handelsblad”„Bezbłędna powieść (…). Za sprawą Kwarantanny Wytske Versteeg (…) ponownie zaświadcza o swej bezkompromisowości. Tym razem ukazuje wyizolowanie i banicję, komponując z tych motywów intrygującą i bulwersującą historię”.

„Trouw”Wytske Versteeg (ur. 1983)- pisarka holenderska; zadebiutowała w 2012 r. powieścią De wezenlozen, która zdobyła Vrouw DebuutPrijs (nagrodę dla najlepszej debiutującej autorki) i trafiła na „długą listę” nagrody literackiej AKO Literatuurprijs, jednej z najbardziej prestiżowych i najwyżej notowanych nagród literackich niderlandzkiego obszaru językowego. Jej druga powieść, Boy, została przetłumaczona na cztery języki. Następnie ukazały się wysoko ocenione przez krytykę Kwarantanna (2015) i Grime (2017) oraz autobiograficzna książka Verdwijnpunt (2020), stanowiąca jej najbardziej osobiste dzieło. Za dotychczasową twórczość autorka otrzymała w 2020 roku Nagrodę im. Fransa Kellendonka.


Szczegóły: Kwarantanna - Versteeg Wytske

Tytuł: Kwarantanna
Autor: Versteeg Wytske
Wydawnictwo: Bo.wiem
Seria: Seria z Żurawiem
Kod paskowy: 9788323349945
ISBN: 978-83-233-4994-5
Tytuł oryginału: Quarantaine
Język oryginału: niderlandzki
Tłumacz: Jędryas Jadwiga
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 160
Format: 13.7x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Promocje

Inne pozycje tego autora: Versteeg Wytske (1)