Lwowska kołysanka. Dwa miasta. Tom 1

Książka

Lwowska kołysanka. Dwa miasta. Tom 1

  • Wydawnictwo: Książnica
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788324584130
  • Ilość stron: 352
  • Format: 14.5x21 cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 36,90 PLN
Nasza cena 26,13 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 36,90 PLN
Nasza cena 26,13 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Lwowska kołysanka. Dwa miasta. Tom 1 - Kowalska Monika

Lwów, koniec lat trzydziestych, dzielnica za Wysokim Zamkiem. To tu, w domku przy nasypie kolejowym oplecionym dziką różą, wychowała się Ada, najstarsza z trzech córek zubożałej arystokratki i kolejarza. Choć często brakowało im chleba, miłości zawsze było pod dostatkiem.

Stojąca u progu dorosłości dziewczyna usiłuje wyrwać się z biedy, której doświadczają wszyscy wokół. Chce porzucić zabłocone zaułki przedmieścia, marzy jej się wielki świat. Przemierzając ulice Lwowa, odkrywa piękne i dumne miasto, ale także… ciemną stronę ludzkiej natury. Jak pozostać sobą, gdy nawet najbliżsi mają mroczne tajemnice?Tę wyprawę po lepsze życie przerywa atak Niemiec na Polskę. Codziennością stają się tułaczka, głód i wszechogarniający strach. W tym ponurym czasie nawet pierwsza miłość, początkowo słodka jak miód, ma w sobie gorycz piołunu…Na tle pięknego Lwowa lat trzydziestych ukazane są przejmujące losy Ady Szuby, córki zubożałej arystokratki i kolejarza. Wchodzenie w dorosłość zostaje przerwane przez wybuch II wojny światowej.Przepiękny literacki obraz przedwojennego Lwowa, niezwykła pisarska wrażliwość, czułość wobec bohaterów i szacunek do czytelnika. Monika Kowalska jest malarką wśród pisarek, może się pochwalić świetnym warsztatem. Zazdroszczę, polecam, czekam na więcej. Warto zwrócić uwagę na ten wyjątkowy debiut.

Magda Knedler, autorka m.in. Położnej z Auschwitz i Nikt ci nie uwierzyTo książka, w której są smaki, zapachy i dźwięki miasta. Jest śmiech i płyną łzy, a miłość przeplata się ze zdradą. Jeśli potrafisz czytać wszystkimi zmysłami, cenisz historie o zwykłych ludziach, umiesz współodczuwać radość i nie boisz się uczestniczyć w smutku, ta powieść jest dla ciebie. Żałuję, że nie ja ją napisałam.

Zofia Mąkosa, autorka Wendyjskiej WinnicyWciągająca, napisana z niespotykaną dbałością o szczegóły opowieść o domu, który został zburzony. Autorka nie boi się dosłowności, nie idealizuje, zmusza do przemyśleń o złożoności ludzkiej natury. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Sabina Waszut, autorka m.in. Narzeczonej z getta i EmigrantówSzczegóły: Lwowska kołysanka. Dwa miasta. Tom 1 - Kowalska Monika

Tytuł: Lwowska kołysanka. Dwa miasta. Tom 1
Autor: Kowalska Monika
Wydawnictwo: Książnica
ISBN: 9788324584130
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 352
Format: 14.5x21 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Promocje