Gospodarka wybranych krajów Europy..

,

Gospodarka wybranych krajów Europy..

,

Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 37,80 PLN
Nasza cena 33,67 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 37,80 PLN
Nasza cena 33,67 PLN
Oszczędzasz 10%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Gospodarka wybranych krajów Europy.. - Krzysztof Dobrowolski, Grzegorz Pawłowski

Okres objęty badaniem to lata 20042018 (2019 w zależności od dostępności danych). Został on podzielony na dwa podokresy: 20042009 i 20102018 (2019), czyli lata przed kryzysem na rynkach finansowych i rozwijającego się kryzysu, przenikającego także do sfery realnej poszczególnych gospodarek, oraz lata wychodzenia z kryzysu, następującej stabilizacji i rozwoju gospodarki światowej.
Za pierwszy rok badanego okresu przyjęto rok, w którym część poddanych badaniom krajów przystąpiła do Unii Europejskiej (Czechy, Polska, Słowacja, Węgry). Bułgaria i Rumunia stały się członkami Unii Europejskiej 1 stycznia 2007 roku, a Chorwacja 1 lipca 2013 roku. W przypadku tych krajów prezentacja danych od roku 2004 pozwala, w niektórych przypadkach, zaobserwować zmiany, jakie zaszły po przystąpieniu do Unii Europejskiej. Ograniczono się jednak do zwrócenia uwagi na zmiany w kształtowaniu się poszczególnych wskaźników ekonomicznych, gdyż prezentowany materiał statystyczny nie pozwala na przeprowadzenie głębszych analiz.
W tabelach, w których przedstawiono średnie wartości dla Unii Europejskiej, traktowano Unię jako zrzeszającą wszystkie 28 krajów, niezależnie od tego, kiedy stały się jej członkami.
Głównym celem pracy jest przedstawienie materiału statystycznego dotyczącego wybranych elementów gospodarki analizowanych krajów, opatrzenie go komentarzami i wyciągnięcie wniosków na temat kształtowania się w poszczególnych krajach zjawisk ekonomicznych opisywanych przez te dane. W związku z tym praca sytuuje się w empirycznym nurcie badań ekonomicznych.


Szczegóły: Gospodarka wybranych krajów Europy.. - Krzysztof Dobrowolski, Grzegorz Pawłowski

Tytuł: Gospodarka wybranych krajów Europy..
Autor: Krzysztof Dobrowolski, Grzegorz Pawłowski
Producent: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
ISBN: 9788382061765
Rok produkcji: 2021
Ilość stron: 260
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Krzysztof Dobrowolski, Grzegorz Pawłowski (1)