Co się stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo

Książka

Co się stało w Jonestown?
Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo

  • Wydawnictwo: Poznańskie
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788366839670
  • Ilość stron: 696
  • Oprawa: Zintegrowana
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2021-07-26)
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,08 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,90 PLN
Nasza cena 33,08 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Co się stało w Jonestown? - Guinn Jeff

Kim był Jim Jones? Genialnym manipulatorem, szalonym guru, fałszywym prorokiem. Diabłem w ludzkiej skórze, który pociągnął ludzi ze sobą wprost do piekła.W listopadzie 1978 roku w Jonestown – wiosce od zera zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w Jonesa i jego projekt Świątyni Ludu – w ciągu jednej nocy zginęło ponad 900 kobiet, mężczyzn i dzieci. Część z nich odebrała sobie życie dobrowolnie, spożywając cyjanek. Inni zostali do tego przymuszeni. Opinią społeczną wstrząsnęły rewelacje o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć. Ale ta tragiczna historia zaczęła się dwadzieścia lat wcześniej, kiedy ambitny pastor postanowił zmienić świat na lepsze...Porażający reportaż nagradzanego amerykańskiego dziennikarza śledczego, Jeffa Guinna, jest opowieścią o powolnym staczaniu się w szaleństwo. I o ludziach, którzy dla swojego guru zrobią wszystko.Przyznaję, że dziwnie się czuję, poznając tło wydarzeń, o których rozmawiało się przy stole przez całe moje dzieciństwo [...].

Jim Jones juniorBarwny, fascynujący opis czasów i zdarzeń, które szybko przeszły do historii, chociaż ich uczestnicy wciąż żyją pośród nas, zapomniani.

„Kirkus Review"Wyczerpujące, gruntowne badania Guinna, jego przenikliwe analizy oraz ujmujący język prezentują przerażającą, ale też tragiczną postać – i motywy tych, którzy zaprzedali mu dusze.

„Publishers Weekly"


Szczegóły: Co się stało w Jonestown? - Guinn Jeff

Tytuł: Co się stało w Jonestown?
Podtytuł: Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo
Autor: Guinn Jeff
Wydawnictwo: Poznańskie
ISBN: 9788366839670
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 696
Oprawa: Zintegrowana
Promocje