Gwiazdkowy Prosiaczek

,

Książka

Gwiazdkowy Prosiaczek

,

  • Wydawnictwo: Media Rodzina
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 978-83-8265-007-5
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.5x20.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Jutro (wtorek 2022-01-18)
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 35,44 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,90 PLN
Nasza cena 35,44 PLN
Oszczędzasz 28%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Gwiazdkowy Prosiaczek - J.K. Rowling, Jim Field

Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw; w tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan: udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…Gwiazdkowy Prosiaczek jest pierwszą dziecięcą książką J.K. Rowling od czasu Harry’ego Pottera i pojawia się tuż po Ikabogu, znakomitej opowieści, którą autorka powróciła na scenę literatury dziecięcej. Ikabog został opublikowany w odcinkach w Internecie, aby wszystkie dzieci miały do niego wolny dostęp w czasie lockdownu, a następnie ukazał się w formie książki. Tantiemy z wydań książkowych autorka przeznaczyła w całości, za pośrednictwem organizacji charytatywnej Volant, na pomoc grupom najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19.O autorce:

J.K. Rowling jest autorką siedmiotomowego cyklu „Harry Potter”, sprzedanego w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy, przełożonego na 80 języków I zekranizowanego w postaci ośmiu bijących rekordy oglądalności filmów. Autorka napisała również trzy książki towarzyszące tej serii z myślą o działalności dobroczynnej, wśród nich Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, które stały się później inspiracją dla nowej serii filmów. Historię Harry’ego, już jako dorosłego, kontynuowała w sztuce teatralnej pt. Harry Potter i przeklęte dziecko, którą napisała wraz ze scenarzystą Jackiem Thorne’em i reżyserem Johnem Tiffanym.W roku 2020 powróciła do literatury dziecięcej za sprawą baśni Ikabog, która pierwotnie została  opublikowana  w  Internecie  jako ogólnodostępna  lektura dla dzieci w  okresie lockdownu, a następnie wydana w formie książkowej. Tantiemy ze sprzedaży książki zostały przekazane na rzecz grup szczególnie dotkniętych pandemią Covid-19.Pisarka dostąpiła wielu zaszczytów i otrzymała liczne nagrody literackie, w tym za powieści kryminalne pisane pod pseudonimem Robert Galbraith. Wspiera sporo inicjatyw humanitarnych poprzez swój fundusz Volant i jest założycielką fundacji Lumos, która walczy o reformę systemu opieki nad sierotami. Odkąd J.K. Rowling sięga pamięcią, pragnęła zostać pisarką i jest najszczęśliwsza, kiedy może dać upust swojej wyobraźni. Pisarka mieszka z rodziną w Szkocji.O ilustratorze:

Jim Field jest nagradzanym ilustratorem, twórcą postaci i reżyserem animacji. Jego doświadczenie obejmuje szeroki wachlarz projektów, od wideoklipów i czołówek po reklamę i książki.Pierwsza książka, którą zilustrował, Hej, kocie! otrzymała nagrodę Booktrust Roald Dahl Funny Prize i była nominowana do nagrody Kate Greenaway. Od tego czasu zilustrował wiele bestsellerowych, nagradzanych książek dla dzieci, między innymi Hej, żabo! oraz Mysz, która chciała być lwem, jak również beletrystyczną serię dla młodszych czytelników Królik i Misia, książki Davida Baddiela oraz Monsieur Roscoe On Holiday – dwujęzyczną książeczkę do nauki języka francuskiego, w której zadebiutował również jako autor tekstu.Jim dorastał w Farnborough, pracował w Londynie, a teraz mieszka w Paryżu z żoną i córeczką.


Szczegóły: Gwiazdkowy Prosiaczek - J.K. Rowling, Jim Field

Tytuł: Gwiazdkowy Prosiaczek
Autor: J.K. Rowling, Jim Field
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kod paskowy: 9788382650075
ISBN: 978-83-8265-007-5
Język oryginału: Angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 320
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: twarda
Podobne do: Gwiazdkowy Prosiaczek - J.K. Rowling, Jim FieldPromocje