Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików

,

Książka

Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików

,

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788326837364
  • Ilość stron: 360
  • Format: 13.5 x 21.0 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Jutro (piątek 2021-12-03)
Cena 44,99 PLN
Nasza cena 31,74 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,99 PLN
Nasza cena 31,74 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików - Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska

Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki.

Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom SiłęSkrót DDA po tej lekturze nabiera ciężkich barw rozpaczy, nadludzkiej siły, katorżniczych poświęceń i marzeń o ucieczce na koniec świata. A także ogromnej zaradności i bezradności, a przy tym zupełnie nie dziecięcej mądrości. To DDA potrafią powiedzieć: „Mamo, to ty jesteś moją matką, nie ja twoją”, „Co z tego, że to rodzina, skoro tylko cię krzywdzą?” albo „Jesteśmy ofiarami ofiar”.

Tę bolesną i niełatwą lekturę polecam wszystkim rodzicom, Dorosłym Dzieciom Alkoholików oraz psychoterapeutom. Aby dowiedzieć się nie tylko, jakich cierpień przysparza „dom w butelce”, lecz również tego, że prawdziwie dobry dom to miejsce, w którym nie ma ustawicznych huśtawek nastroju, wszystkie emocje są dozwolone i można o wszystkim bezpiecznie rozmawiać. I gdzie dzieci nie muszą być ratownikami swoich rodziców.

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, psychoterapeutkaLiczę, że lektura tej książki da siłę wielu osobom do zastanawiania się nad przyczynami własnych błędów i kryzysów. Niestety w państwie, w którym małpka wódki kosztuje tyle, ile litr soku, trudno oczekiwać od władz głębszej refleksji nad znaczeniem alkoholizmu dla naszego życia społecznego. Tym większe znaczenie ma dzieło autorek dla interesu publicznego. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Adam Bodnar, dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS, były RPO Agnieszka Jucewicz – dziennikarka od 2002 roku związana z „Gazetą Wyborczą”, autorka bestsellerów „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Wybieraj wystarczająco dobrze” oraz „Czując” i „Niepewności” (z Tomaszem Kwaśniewskim) – rozmów z najlepszymi polskimi i zagranicznymi psychologami, psychoterapeutami oraz seksuologami. 

 

Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii”, publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki „Pani Stefa” (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki „Teraz '43. Losy” (Wielka Litera, 2018). W lutym 2019 ukazały się „Środki transportu” (Wydawnictwo Literackie), jej poetycki debiut.Szczegóły: Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików - Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska

Tytuł: Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików
Autor: Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326837364
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 360
Format: 13.5 x 21.0 cm
Oprawa: twarda
Podobne do: Dom w butelce. Rozmowy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików - Agnieszka Jucewicz, Magdalena KicińskaPromocje

Inne pozycje tego autora: Agnieszka Jucewicz, Magdalena Kicińska (1)