Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września

Książka

Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września

  • Wydawnictwo: Sine Qua Non
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788382100761
  • Ilość stron: 688
  • Format: 15.0x21.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2021-10-18)
Cena 49,99 PLN
Nasza cena 37,27 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,99 PLN
Nasza cena 37,27 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września - M. Graff Garrett

Dwadzieścia la temu światem wstrząsnęła seria zamachów, której nigdy wcześniej i jak dotąd nigdy potem nie było.

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz i bestsellerowy historyk Garrett Graff opowiada historię ataku z 11 września 2001 r. słowami tych, którzy go przeżyli. Opierając się na nigdy wcześniej nie publikowanych niedawno odtajnionych dokumentach, wywiadach i ustnych historiach prawie pięciuset bohaterów, pokazuje najbardziej żywy i ludzki portret tej tragedii.

To coś więcej niż zbiór zeznań naocznych świadków.

Ojciec i syn pracujący w Północnej Wieży, odnalezieni na różnych końcach strefy uderzenia; strażak poszukujący swojej żony pracującej w World Trade Center; operator połączeń telefonicznych podczas lotu, który obiecuje podzielić się ostatnimi słowami pasażera z rodziną; ukochany kapelan FDNY, który odważnie odprawia ostatnie obrzędy umierających, tracąc własne życie, gdy zawalą się Wieże; generałowie w Pentagonie, którzy załamują się i płaczą, gdy nie wolno im wbiegać do płonącego budynku, aby spróbować uratować swoich kolegów.

Jedyny samolot na niebie, splatając ze sobą niesamowite doświadczenia ludzi uczestniczących w jednej z największych tragedii naszych czasów, stanowi piękny hołd dla odwagi zwykłych Amerykanów.

To jedyne w swoim rodzaju głębokie i boleśnie przejmujące studium człowieczeństwa w obliczu wydarzeń, które zmieniły bieg historii i życie nas wszystkich.

11 września to dzień, który zmienił oblicze współczesnego świata. Prawdopodobnie każdy Amerykanin pamięta, co dokładnie robił, gdy dowiedział się o serii zamachów na World Trade Center i Pentagon. W ich wyniku życie straciło blisko 3000 osób. Od tego dnia zmieniło się niemal wszystko…


Garrett Graff, znakomity dziennikarz i historyk, postanowił opisać historię tych pamiętnych zdarzeń przede wszystkim ustami tych, którzy doświadczyli ich na własnej skórze. Jedyny samolot na niebie to poruszająca opowieść o najbrutalniejszym ataku terrorystycznym wszech czasów. Ta książka to także wiele ludzkich dramatów, utraconych miłości i rozbitych rodzin.


Pracując nad niniejszą pozycją, autor wspierał się licznymi dokumentami i w przystępny sposób je zinterpretował. Dzięki temu ta wstrząsająca historia może zostać odkryta przez nowe pokolenie, które nie może pamiętać tamtych wydarzeń. Książka ta rzuca nowe światło na wiele aspektów związanych z tą sprawą. Koniecznie musicie się z nią zapoznać!


Szczegóły: Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września - M. Graff Garrett

Tytuł: Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września
Autor: M. Graff Garrett
Wydawnictwo: Sine Qua Non
ISBN: 9788382100761
Tytuł oryginału: The Only Plane in the Sky: An Oral History of 9/11
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Gajek Grzegorz
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 688
Format: 15.0x21.5cm
Oprawa: Twarda
Promocje