Porwany. 82 dni w rękach Piratów

,

Książka

Porwany. 82 dni w rękach Piratów

,

  • Wydawnictwo: Agora
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788326837357
  • Ilość stron: 344
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2021-10-18)
Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,55 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,99 PLN
Nasza cena 27,55 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Porwany. 82 dni w rękach Piratów - Pilip Łukasz, Budzynowski Piotr

Opanowane przez piratów wody w rejonach Somalii to strefa wysokiego ryzyka, przed którą drży cały pływający świat. Reporterski thriller Łukasza Pilipa opowiada prawdziwą historię kapitana Piotra Budzynowskiego i statku „Beluga Nomination”, który padł łupem Somalijczyków. Trzymającemu w napięciu dramatowi, który rozegrał się na pokładzie statku, towarzyszy poruszająca historia rodziny, zdeterminowanej, by pomóc w uwolnieniu najbliższych z rąk piratów. „Porwany” to opowieść o heroicznej walce o wolność i człowieczeństwie w chwili najwyższej próby. To literatura faktu, którą czyta się jak rasową powieść sensacyjną.Przerażająca i fascynująca relacja polskiego kapitana, którego statek został porwany przez somalijskich piratów. Jedna z tych książek, które zabierają nas do piekła i z powrotem. Nieodkładalna.

Wojciech ChmielarzChwilę przed egzekucją postanowiłem, że ocean będzie moim ostatnim widokiem. Nie zniosę gęby zabójcy. Wpatrywałem się w wodę. Czekałem na strzał.

Ale Mohammed zaczął się szamotać z bronią. Stary kałach właśnie mu się zaciął. Sądząc po odgłosach, próbował go naprawić. Po chwili wyraźnie zdenerwowany wrzasnął coś do kolegi. Potem do mnie:

– Kapitan! Kapitan! Kapitan!

Zmieniłem decyzję. Obróciłem się do niego, choć na każdym szkoleniu słyszałem, żeby nie gapić się piratom w oczy. Nigdy w życiu nie widziałem tak przekrwionych gałek.

Strzał.

fragment książki

Piotr Budzynowski

(rocznik 1958) – Kapitan Żeglugi Wielkiej. Ukończył studia w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie. Od 1987 roku na morzu, od 2001 roku w stopniu kapitana statku morskiego. Pasjonat historii nowożytnej, majsterkowania oraz piłki nożnej. Pochodzi z Częstochowy, mieszka z żoną w Świnoujściu, mają córkę Katarzynę. Przez ponad 30 lat na morzu odwiedził pięć kontynentów.Łukasz Pilip

(rocznik 1991) – reporter. Laureat Festiwalu Wrażliwego w kategorii Twórca Szczególnie Wrażliwy i Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza. Publikuje w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach” i „Newsweeku Psychologii”. Autor książki Podwórko bez trzepaka. Reportaże z dzieciństwa. Mieszka z żoną w Poznaniu.

 

 


Szczegóły: Porwany. 82 dni w rękach Piratów - Pilip Łukasz, Budzynowski Piotr

Tytuł: Porwany. 82 dni w rękach Piratów
Autor: Pilip Łukasz, Budzynowski Piotr
Wydawnictwo: Agora
ISBN: 9788326837357
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 344
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Promocje

Inne pozycje tego autora: Pilip Łukasz, Budzynowski Piotr (1)