Autonomiczne źródła prawa pracy
Opis
To specyficzne dla prawa pracy zjawisko prawne jest przedstawione nie tylko z perspektywy konstytucyjnego systemu źródeł prawa, lecz również innych norm konstytucyjnych formułujących gwarancje wolności i praw jednostki oraz tworzących ramy dla funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. Autor porusza także zagadnienia dotyczące tworzenia i obowiązywania autonomicznych źródeł prawa pracy, w tym z zakresu ich stosowania oraz mechanizmów oddziaływania na sytuację podmiotów prawa pracy.
Walory praktyczne opracowania przesądzają o wartości książki dla osób biorących udział w procesie legislacyjnym oraz stosujących prawo, w tym zarówno w orzecznictwie, jak i w działalności związków zawodowych czy pracodawców i ich organizacji. Ze względu na rozległe wykorzystanie literatury przedmiotu książka będzie niezwykle przydatna pracownikom naukowym.
Łukasz Pisarczyk – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego; profesor wizytujący Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; radca prawny; w latach 2016–2018 członek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy; autor licznych publikacji z zakresu prawa pracy.
Recenzje