Osoba i media w prawdzie i uczciwości

Książka

Osoba i media w prawdzie i uczciwości

  • Wydawnictwo: Petrus
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788377205853
  • Ilość stron: 272
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 3 dni roboczych + czas dostawy
Cena 39,00 PLN
Nasza cena 28,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,00 PLN
Nasza cena 28,52 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Osoba i media w prawdzie i uczciwości - Drożdż Michał

Osoba i media w prawdzie i uczciwości zakreśla podstawowe, analityczno-badawcze ramy problematyki w niej zawartej. Moje analizy starają się być studium mediów przez pryzmat osoby. (...). Można też powiedzieć, że w szerszym wymiarze jest to także studium osoby poprzez media. Moje analizy bazują na koncepcji osoby w czynie, wypracowanej przez Karola Wojtyłę. Koncepcja ta posiada w sobie ogromny potencjał heurystyczny, analityczny i argumentacyjny dla personalistycznej teorii mediów. Podjęty przed ponad dziesięciu laty projekt badawczy:

Osoba i media, stara się wykorzystać tę koncepcję zarówno do badań mediów i ich funkcjonalności, jak również do analiz etycznych aspektów współczesnych mediów.

Przedstawione w monografii analizy są próbą pokazania personalistycznych fundamentów uzasadnienia uniwersalności i normatywności zasad etycznych obowiązujących w przestrzeni mediów przez pryzmat dwóch wartości: prawdy i uczciwości. Celem moich analiz jest z jednej strony pokazanie prawdy i uczciwości jako podstawowych kryteriów wartościowania działań człowieka w przestrzeni medialnej, a z drugiej strony ukazanie prawdy i uczciwości jako koniecznych narzędzi służących ochronie wartości i godności każdego człowieka Te myśli, które Państwu przedstawiam w niniejszej książce, mają na celu na nowo przywołać i odświeżyć wizję mediów, w których prawda będzie treścią przekazywanych informacji i opinii a uczciwość będzie podstawą indywidualnych wyborów człowieka i fundamentem życia społecznego. Życia i działania w takim świecie mediów życzę wszystkim Czytelnikom tej książki.


Szczegóły: Osoba i media w prawdzie i uczciwości - Drożdż Michał

Tytuł: Osoba i media w prawdzie i uczciwości
Autor: Drożdż Michał
Wydawnictwo: Petrus
ISBN: 9788377205853
Liczba tomów: 1
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 272
Oprawa: Miękka
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: